fbpx

21 серпня: яке сьогодні свято і що не можна робити в цей день

На Русі цей день називали кількома іменами:

  • Вітрогони
  • День Стрибога
  • Мирон

Вітри, особливо величезні смерчі, завжди вселяли страх у людей і були чимось таємничим. А в цей час зазвичай якраз дули сильні вітри іноді навіть закручувалося в невеликі вихори.

Предки говорили, що вітер – це дихання Боже, а значить він можебути сильним і тихим, жорстоким і добрим.

Історія свята

Мирон, згідно з легендою, був дуже добрим. Одного разу до нього в комору забралися злодії. Він тоді був ще просто хліборобом. Мирон не завадив злодіям, навпаки, допоміг підняти мішки з зерном не плечі. Ця доброта зворушила і присоромила злодіїв.

Вони стали чесними людьми, повернули все вкрадене. Це було тільки його першим чудом. Коли добросердого Мирона обрали єпископом, і коли річка Тритон вийшла з берегів, місту загрожувала велика повінь. Але одним лише рухом жезла Мирон повернув річку в русло.

Традиції і обряди

У народі свято називали Вітрогони, вітри були дуже розгнузданими в цей день. Вітри не просто сильні, вони закручуються, збирають гілки, листя і пил. До приходу християнства цей день вважався Днем Стрибога, але з приходом віри стали вважати, що вітер – подих Бога.

Якщо вітер дув не в тому напрямку, як зазвичай, його називали противником. За цими вітрами в день Мирона дізнавалися яким буде січень і осінь. Якщо вітер дув тихо – осінь сонячна, якщо сильно – у вересні буде негода.

В цей день також люди похилого віку загадували різні загадки про вітер дітям: «Без рук, без ніг, по полю нишпорить, співає, та все свище, дерева ламає, до землі траву прихиляє».

Також люди виходили в ліс збирати ожину. Ягода була дуже соковитою, кисло-солодкою і дуже корисною. Знаючи про її властивості, її використовували як протизастудний і жарознижуючий засіб. З ягоди робили різні заготовки на зиму, пекли пироги і робили вино. А з листя заварювали чай.

Читайте також: ПОДРУГА ХОЧЕ ЗАБРАТИ В МЕНЕ НЕ ТІЛЬКИ ЧОЛОВІКА, АЛЕ І ДИТИНУ

Це народне і релігійне свято присвячене пам’яті Мирона Критського. А для вшанування пам’яті святих, мучеників і чудотворців, люди намагаються жити так, як вчили святителі. Можна, звичайно і піти в храм, помолитися про доброту, про спокій, щоб чинили вам справедливо і не злилися інші люди.

Доброта Мирона була його способом творити чудеса. Одного разу у нього в коморі злодії почали забирати зерно в мішки. Мирон був настільки добрий, що не тільки не зупинив їх, він почав їм допомагати. А це вищий прояв доброти для хлібороба, який стільки сил вклав в свій урожай. Злодії були настільки здивовані, що присоромились, стали на шлях віри і віддали все раніше награбоване власникам.

Тобто не варто забувати, що за допомогою доброти ми можемо допомогти не тільки іншим людям, а й собі. Адже помста тільки породжує помсту. Та й злодії напевно крали зерно не від хорошого життя. У цей день варто прощати образи і бути великодушним навіть до тих, хто погано поводиться з вами.

На Русі цей день вважався або Днем Стрибога, або Вітрогонами, з приходом віри. І не просто так. Дули дуже сильні вітри, які закручувалися і могли перетворитися на потужний вихор з пилом, гілками і листям. У них кидалися камінням і встромляли ножі. Ніхто не пропонує вам проводити такі обряди, але від хитких конструкцій, моря і відкритих просторів варто триматися подалі.

Ще в цей день прийнято збирати ожину, готувати з неї пироги і заготовки на зиму. А листочки ягоди можна використовувати для трав’яного чаю. Вважається, що ожина має цілющі властивості, може допомогти при застуді і зняти жар.

Не варто забувати і про те, що ще триває Успенський піст. А значить більшість свого вільного часу від важкої роботи, варто проводити в молитвах, роздумах про Бога, про те, як слідувати Його волі.

Ну і звичайно ж дотримуватися посту, який вважається не менш суворим, ніж Великий піст.

Джерело.

You cannot copy content of this page