fbpx
Суспільство
25 жовтня 2022 року – яке сьогодні народне свято, народні прикмети і традиції. Що не можна робити в цей день

25 жовтня 2022 року – вівторок. 244-й день війни Росії проти України. До Нового року залишилось 67 днів. Яке сьогодні свято в церковному календарі.

Який сьогодні день в Україні і світі

25 жовтня – Міжнародний день художника (International Artist Day). Історія свята почалася 2004 року, ініціатором створення події виступив відомий канадський художник Кріс Мак-Клюр. Він пише полотна у стилі романтичного реалізму. Свято започаткували, щоб підкреслити вагомий внесок художників у культурний розвиток суспільства.

Також 25 жовтня – Всесвітній день опери (World Opera Day). Цей день поєднує поціновувачів оперного мистецтва та творців. Виникло свято 2019 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня народилися Іоганн Штраус та Жорж Бізе. Ініціаторами створення свята виступили організації Опери Європи, Опери Америки та Опери Латинської Америки.

А ще 25 жовтня – Європейський день юристів (European Day of Lawyers). Ініціатором створення цього професійного свята стала Рада адвокатів та юридичних товариств Європи (CCBE) 2014 року. Головна його мета – поєднати зусилля членів юридичних товариств та адвокатури в плані донесення до суспільства важливої ролі юристів у захисті громадянських прав.

25 жовтня – Всесвітній день макаронів. Свято було започатковане 1995 року на Римському конгресі виробників пасти. Цей продукт – давній винахід людства. Хоча неможливо встановити точний час та дату його створення. Вважається, що макаронні вироби з’явилися тоді, як люди навчилися вирощувати і обробляти пшеницю.

Також 25 жовтня – Європейський день цивільного права (The European Day of Justice). Офіційно свято затвердили 5 червня 2003 року Комітет міністрів Ради Європи та Європейська комісія. Головна його мета – наблизити людей до розуміння і поінформованості про систему правосуддя.

Яке сьогодні, 25 жовтня, церковне свято

25 жовтня в церковному календарі – день пам’яті Прова, Тараха і Андроника. Вони постраждали за свою віру в Христа 304 року в місті Тарса Кілікійська.

Які сьогодні іменини: Богдан, Олександр, Іван, Денис, Макар, Кузьма, Мартин, Тарас, Микола, Федот.

Талісманом людини, народженої 25 жовтня є рубін. Один з найбільш дорогоцінних каменів. Здавна людей заворожував його колір та блиск. Буддисти вважають, що рубін породжує в людині відчуття величі та влади. Також він допомагає захиститися від негативних емоцій.

Що не можна робити в цей день

  • Не ображайте інших людей.
  • Не варто передавати речі чи гроші через поріг.
  • Краще не прати і не сушити одяг чи постільну білизну.
  • Заборонено залишати незамкненими ворота на ніч.

Народні прикмети і традиції на 25 жовтня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на сьогоднішній день:

  • дивилися, який сьогодні день: вночі яскраві зірки – чекайте на потепління.
  • багато зірок на небі – наступного року буде гарний врожай;
  • кроти і миші риють нори виходом на південь – зима буде суворою;
  • північний вітер віщує похолодання.

В народі 25 жовтня називали Пров або Андрон-звіздар. В цю дату наші предки виходили спостерігати за зоряним небом, щоб ворожити на погоду і майбутній врожай.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.