fbpx
Суспільство
27 січня – День святої Ніни. Яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції та заборони

27 січня День ангела відзначають: Агнія, Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Давид, Іван, Ілля, Йосип, Макар, Марк, Мойсей, Ніна, Павло, Прокл, Сава, Сергій, Степан, Феодул. Джерело

В цей день віруючі православної церкви вшановують пам’ять святої Ніни. Так звали царицю, яка в 4 столітті ввела в Грузії єдину віру християнство.

У народі це свято прозвали Ніна – обряди худоби. Друга частина назви походить з традиції доглядати в цей день за домашньою худобою.

За звичаєм, тварин чистили, виносили із хліва гній, перестилали на підлозі солому. До худоби зверталися з ласкавими словами, пригощали його свіжим хлібом та овочами.

Читайте також:  “Доню, тобі вже тридцять. Ти незаміжня. А годинник цокає…” О, ці безкінечні розмови: коли ти нарешті вийдеш заміж, коли подаруєш мені онуків

Обряди й традиції цього дня

27 січня у наших предків було прийнято піклуватися про домашню худобу, звідки і пішла народна назва цього дня (обряди худоби).

Господарі наводили порядок у хліві, закривали всі щілини, прибирали стару солому і стелили нову. Тварин гладили по голові, пригощали хлібом та овочами, розмовляли з ними, дякували й просили послужити ще.

Слов’яни вірили, що в день Ніни коров’яче молоко володіє особливими магічними властивостями, воно може загасити пожежу і вилікувати опікові рани на людському тілі.

А ось у сні сьогодні побачити корову (бика) червоного або чорного кольору – погана прикмета, в будинок нагряне біда.

Зимові довгі та холодні вечори – ідеальний час для посиденьок і чаювання. Додайте в чай запашні сушені трави, подайте до нього свіжу випічку, і погода вже не буде такою суворою, і навіть життя здасться кращим.

Що можна робити 27 січня:

Цього дня можна займатися господарством та генеральним прибиранням будинку.

Що не можна робити 27 січня:

1. Уникайте цього дня сварок та помиріться з сусідами, якщо ви живете не в злагоді.

2. Постарайтеся не виносити з дому сміття, адже можете винести своє щастя.

3. Не стрижіть 27 січня волосся, адже ваш успіх буде короткочасним.

You cannot copy content of this page