fbpx

28 серпня відзначаємо Першу Пречисту. Сьогодні завершується успенський піст. Є речі, які в цей день в жодному разі робити не варто. А ось прочитати Молитву на Успіння Пресвятої Богородиці для кращого життя – обов’язково

Православна церква у цей день 28 серпня відзначає День Успіння Пресвятої Богородиці, ще це свято називають Перша Пречиста або Успіння. Цього дня закінчується Успенський піст.

Свято має подвійне значення: скорбота від утрати поєднується з упевненістю з тим що це не знищення та небуття.

Успіння відноситься до найдавніших Богородичних свят, вонл з’явилось у Єрусалимі одразу після Вселенського Собору в Ефесі (431 рік).

Свою теперішню назву – Успіння Пресвятої Богородиці, свято отримало в VI сторіччі.

У нас в Україні свято особливо вшановується. Йому присвячені Три українських лаври: Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська. Окрім лавр, Успінню Божої Матері в Україні присвячено велика кількість храмів.

Всього у православному календарі є три Пречистих: 28 серпня, 21 вересня та 14 жовтня.

Наші предки говорили: «Перша Пречиста жито засiває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває».

Після Успіння настає пора весіль.

В ніч на Успіння сняться віщі сни. З 27 на 28 серпня побачене у сні, має обов’язково збутися в реальному житті.

В цей день бажано відвідати храм. Перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці поставити свічку, помолитися, попросити захисту, а ще обов’язково подякувати за все хороше, що є у вашому житті.

Що не можна робити 28 серпня:

ходити босоніж;

ображатися та сваритися;

займатися важкою фізичною працею;

носити брудне та старе взуття;

справляти весілля.

Молитва на Успіння Пресвятої Богородиці 

О, Діво Маріє, Мати наша, Отець Небесний зробив Тебе Храмом та інструментом Святого Духа, щоб, прийнявши від Тебе плоть, Предвічне Слово увійшло в світ і оселилося з нами.

Ти, о Мати, завжди була для нас тією провідною зіркою, яка веде до дому Отця. Як колись в Кані Галилейській Ти говорила до наших праотців, так і нині Ти звертаєшся до нас зі словами: “Зробіть все, що Він вам скаже” (Ін.2,5).

Божий Притулок грішників, будь Господньою поміччю нам, недосконалим і немічним, Своїм Небесним Покровом бережи нас від зла, яке нам постійно загрожує. Скорботним втіха, як Мати, поможи нам, коли в нас вичерпується надія і сили для доброго християнського життя. Разом з нами випроси у Сина Свого хворим зцілення та благодать здоров’я душі і тіла для всіх слабких і страждаючих.

Господньою ласкою і премудрістю дітей навчи любові до Бога і людей, до Святої Церкви і до нашої дорогої Батьківщини. Випроси їм у Христа Спасителя любов батьків і вихователів. Зміцни наші родини, щоб вони були сильні Богом.

Просимо, щоб молоді Господь дав належні сили і благословення бути вірною Богу, а також мудрість в пізнанні краси і гідності людської особистості, значення сімейного життя, велич материнства і відповідальність батьківства.

Нехай за Твоїм святим заступництвом Отець Небесний пробудить й, передусім, серед нашої молоді численні покликання до священичого і душпастирського, чернечого та місіонерського, а також євангелізаційного і катехитичного, соціально-благодійного й іншого служіння та поблагословить її усіма необхідними для цього благодатями і дарами Святого Духа.

А духівництву різних традицій та обрядів хай Він дарує мужність проголошувати Євангеліє Царства Божого і радість вірного служіння Твоєму Синові в Святій Його Церкві Христовій, котру нехай обдарує відновленням її єдності і цілісності, що була за першоапостольських часів.

У Вітчизні нашій просимо Тебе, аби Господь подав жити всім нам у ній в дусі єднання, правдивого миру й братньої любові і взаємодопомоги, дарував серце щире й відкрите назустріч потребам наших сусідів і співгромадян.

Сьогодні ми ввіряємо себе Твому Небесному заступництву, тому що спокон віку ніхто не чув, щоб хтось із прибігаючих до Тебе, прохаючих у Тебе Божої допомоги, був Тобою, а відтак – Господом, покинутий (молитва св. Бернарда).

Нехай храми наповнюються правдивим служінням і прославленням Бога, а віруючі – з натхненням і радістю приступають до Слова Божого і Святих Таїнств.

Молитвами нашими до Господа в скорботах не погорди, о, Володарко наша, Заступнице наша, Пресвята Богородице. Амінь.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page