fbpx
Суспільство
29 квітня – яке сьогодні свято та чого не можна робити: іменини, традиції та прикмети

29 квітня День ангела відзначають: Леонід, Павло, Михайло, Ніка, Ірина, Галина, Василина.

Православна церкву 29 квітня шанує мучениць Агапію, Ірину та Хіонію, які в 304 році постраждали за християнську віру за часів імператора Діоклетіана.

Ірина, Агапія і Хіонія були рідними сестрами. Жили вони в кінці III століття в місті Аквілі, розташованому в північній Італії. Дівчата в юному віці осиротіли. Вони вели благочестивий спосіб життя і вирішили не виходити заміж.

29 квітня: традиції і звичаї дня

Помічали, що на Ірину водою берега підмиває, тому у мельників з’являлася турбота, щоб не рознесло запруду. Підняття води відбувалося через те, що до цього часу починав танути лід біля берегів. Через це і прозвали Ірину «розрий берега».

Селянки в цей день готували на розсаду насіння, в ящики висаджували огірки і капусту: «Ірина розсадниця, час сіяти капусту на розсадниках».

Як раніше, так і сьогодні складно уявити стіл без страв з капусти. Цей овоч обов’язково входив до складу багатьох пісних страв. Більшість етапів вирощування, збирання і заготівлі капусти на зиму перетворилися в ритуал.

Капуста стала «героїнею» багатьох фольклорних текстів – приказок, загадок, пісень і жартів. З нею пов’язано популярне повір’я, що дітей знаходять у капусті, їх приносить зайчик і залишає на капустяної грядці.

Народні прикмети на 29 квітня

  • Зацвіла вільха – можна сіяти гречку.
  • Ліщина «запалала» – прикмета до того, що пора саджати ліс.
  • Яри «грають», а потім підмерзають – перешкод врожаю буде багато.
  • Якщо день сонячний, то розсаду капусти можна висаджувати в землю.
  • Гучний грім – до багатого врожаю хліба.
  • Якщо розвелося багато хрущів (жуків з пластичними вусиками), то буде засуха.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.