fbpx

3 червня – святих рівноапостольних Костянтина і цариці Олени. Привітайте своїх близьких, які носять ці імена, і дізнайтеся неймовірну історію цих християн-реформаторів. Їхні сила духу і віра були незламними 

3 червня – святих рівноапостольних Костянтина і цариці Олени. Привітайте своїх близьких, які носять ці імена, і дізнайтеся неймовірну історію цих християн-реформаторів.

Отже, свята цариця Олена, мати імператора Костянтина, була християнкою. Майбутній правитель всієї Римської імперії – Костянтин – виховувався у повазі до християнської релігії. Коли Костянтин став повновладним правителем Західної частини Римської імперії, він видав у 313 році Міланський едикт про віротерпимість, а у 323 році, коли став єдиним імператором над усією Римською імперією, поширив дію Міланського едикту і на всю східну частину імперії.

Після трьохсот років гонінь християни вперше отримали можливість відкрито сповідувати свою віру в Христа. З Риму столиця була перенесена на схід, у місто Візантію, яка і була перейменована в Константинополь.

Костянтин був глибоко переконаний, що тільки християнська релігія може об’єднати величезну різнорідну Римську імперію.

Одним із заповітних бажань імператора було знайти Животворящий Хрест, на якому був розп’ятий Господь Іісус Христос. Для цієї мети він направив до Єрусалиму свою матір – святу царицю Олену, давши їй великі повноваження і матеріальні засоби.

Разом з Єрусалимським Патріархом Макарієм свята Олена почала пошуки, і Животворящий Хрест був чудесним чином знайдений у 326 році. Перебуваючи в Палестині, свята цариця багато зробила на користь Церкви.

Вона наказала звільнити всі місця, пов’язані із земним життям Господа і Його Пречистої Матері, від всяких слідів язичництва, і наказала побудувати у цих пам’ятних місцях християнські церкви.

Роздавши в Єрусалимі щедру милостиню і влаштувавши трапези для бідних, під час яких сама прислуговувала, свята цариця Олена повернулася до Константинополя, де полинула до Творця у 327 році.

Всіх іменинників вітаємо з Днем Ангела!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page