fbpx
Суспільство
30 червня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції та прикмети

У вівторок, 30 червня, іменини відзначають власники таких імен: Емілія, Ізмаїл, Максим, Мануїл, Пелагея, Савелій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

У народі 30 червня шануються Мануйло і Савелій або Солнцестой. Вважалося, що в цей період сонце завмирає в зеніті, а трави починають буйно рости. Також люди боялися розгулу нечистої сили.

Традиції та повір’я на 30 червня

За тиждень до Івана Купала (7 липня) святкували ярилки — свято, присвячене богові сонця Ярилу. В цей день на березі річки або озера — обов’язково біля води — розводили багаття і варили яйця: вважалося, що чим більше їх звариш, тим краще будуть нестися кури.

Але вареними яйцями справа не обмежувалася — з них, вже вдома, готували різноманітні страви. На Мануїла сонце застоюється, мороки-тумани є, молочні ріки течуть.

Вважалося, що в цей день нечисть до хат підходить, намагається смаять людини, потягти. Ман — брехун, обманщик, маниха — той, хто манить, кличе, так називають різних нечистих духів, які можуть проявлятися у вигляді примарного бачення (в тому числі й покійного) і манять, блазнятся, тобто морочать, обманюють.

Треба в цей день, як дивне побачиш, хреститися і молитися до Господа Бога, щоб морок відвів. Увечері в цей день стріляли з рушниць, щоб відлякати хвороби і злих духів

Що не можна робити:

Сон з 29 на 30 червня виповниться через місяць. Якщо цього не відбудеться, то не варто чекати його виконання в майбутньому.

Розповідати про те, що вам приснилося нікому не можна. Сновидіння, побачене вдень 30 червня, віще, але втілиться в життя воно не скоро.

Сьогодні не можна нехтувати своєю безпекою: не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь, не ходіть темними вулицями, не йдіть наодинці у ліс тощо.

Також у цей день не бажано провокувати конфлікти та відповідати образою на образу, адже це може спричинити бійку.

Народні прикмети на 30 червня:

  • Гроза 30 червня – буде гарний урожай.
  • Часті зірниці – можна сподіватися на гарний врожай.
  • Якщо латаття 30 червня не піднялися з води приблизно до 9 години – чекай похолодання і негоди.
  • Не можна виходити з дому ввечері – забере нечисть.
  • Вечірня веселка видно на небі 30 червня – погода буде гарна.
  • Багряний захід – скоро піднімається вітер, піде дощ.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook.

You cannot copy content of this page

facebook