fbpx

4 дуже важливі, а до того ж вкрай приємні звички, які можуть суттєво змінити ваше життя і вас самих на краще. Почати можна прямо зараз!

Автор книги «Сила звички: Чому ми живемо і працюємо саме так, а не інакше» і експерт з навичок  Чарльз Дюгіг запропонував дуже цікаву ідею ключових звичок. Він стверджує, що нам не потрібно міняти кожну звичку в своєму житті, щоб внести суттєві зміни, а треба просто визначити і сфокусуватися на основних звичках, які будуть впливати на інші аспекти і сторони нашого життя.

Ось ці 4 головні, а до того ж дуже приємні й корисні звички:

Застелити ліжко

«Якщо ви хочете змінити світ, почніть з того, щоб застелити своє ліжко», – сказав кілька років тому адмірал ВМС США Вільям МакРейвн. Він зазначив, що цей простий акт може вплинути на все, що ви робите протягом дня, і навіть на все життя, сама це просте ранкове дійство дозволить вам «робити великі речі».

Охайно застелене ліжко зробить вашу кімнату чистою і затишною, а самі ви відчуєте «невеличке відчуття гордості», як каже МакРейвн, і це «може підштовхнути вас до виконання іншої задачі, і ще однієї, і ще…». «І якщо раптом у вас буде невдалий день, ви повернетеся додому до ліжка, яке акуратно заправлене», – додав він, підкреслюючи важливу роль хороших дрібниць. Виявляється, вони для нас дуже корисні!

Медитація

Ну, знову, чули вже, подумали ви. але справді багато людей вважають медитацію ключовою звичкою, варто лише спробувати, щоб переконатися і полюбити цей життєдайний ритуал. Доведено науково, що медитація впливає на психічне і фізичне самопочуття, зокрема на покращення сну, уповільнення старіння, зниження ризику захворювань, зниження тривоги і підвищення відчуття щастя. Хібв цього переліку не достатнь, щоб почати саме сьогодні присявячувати медитиції для початку хоча б 5 хвилин на день? Це можна зробити замість чергового гортання стрічки в соцмережі, а результат вас приємоно здивує!

Виконання фізичних вправ

Не дивно, що саме виконання фізичних вправ зазвичай називають ключовою звичкою.  Автор книги «Атомні звички»Джеймс Клір поділився своїм зі своїми читачами особистим досвідом виконання вправ як ключової звички.

«Я почав помічати забавну річ, — написав він. — Після тренування у мене поліпшувався апетит. Незважаючи на те, що я міг би нагородити себе шоколадом і морозивом, мені хотілося справжньої, здорової їжі!».

Він переконався, що тренування роблять більш якісним сон і підвищують продуктивність вдень: «Особливо через годину або два після тренування мій розум здавався більш ясним, а мої записи були більш чіткими. Думки текли легко».

Отже, без великих зусиль, фізичні вправи проявили себе як ключова звичка, яка вела до інших позитивних результатів без будь-якої спроби змінити інші звички.

Сімейна вечеря

 Сімейний обід або вечеря на сьогодні – дуже рідкі речі, так-так! Темп життя майже позбавив нас цього важливого і такого приємного джерела енергії і сил.

Некомерційний проект «Сімейна вечеря» закликає сім’ї виробити цю важливу звичку. Адже саме спільна трапеза всією родиною дарує безліч додаткових переваг, серед яких «вищі бали, стійкість і почуття власної гідності» у дітей, знижує тривожність у малих і дорослих, викликає відчуття захищеності, сприяє покращенню фізичного й емоційного здоров’я.

Сімейна вечеря спонукає до більш тісного спілкування, забезпечує почуття безпеки і комфорту, кращий і зберігає те, що є найважливішим у житті, незважаючи на зайнятість і стрес – родину.

А чи можете ви визначити одну свою просту звичку, яка може мати хвильовий ефект на все інше?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, pixabay.com

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page