fbpx
Суспільство
5 грудня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

5 грудня – 339-й день року за григоріанським календарем. До кінця року залишилося ще 26 днів. Джерело

Іменини – Архип, Олексій, Опанас, Валерія, Василь, Володимир, Герасим, Іван, Ілля, Максим, Михайло, Петро, ​​Павло, Тадей, Федір.

В Україні відзначають День працівників статистики. Крім того, 5 грудня – це Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку.

Яке православне свято відзначають українці 5 грудня 2018 року. Крім цього, ми розповідаємо про найцікавіші і найважливіші події, які сталися в історії в цей день, а також про головні прикмети на 5 грудня.

Який православне свято 5 грудня – що не можна робити

У православній церкві 5 грудня вшановується пам’ять святого Прокопія Читця, який в IV столітті прийняв мученицьку смерть і постраждав за віру.

У переказі йдеться про те, що Прокопія народився і жив на території Єрусалиму, служачи читцем в Кесарійської церкви. В обов’язки Прокопія входило ще й роз’яснення Святого Письма, а також його переклад на сирійський мову.

Прославився Прокопій тим, що за своє праведне життя отримав дар чудотворення і почав зцілювати хворих. Намісник Палестини, в свою чергу, проводив активну боротьбу з послідовниками християнської віри.

Тому Прокопія заарештували і стали змушувати відректися від Христа. Проповідник відмовився зробити це, за що був страчений.

У народі говорили, що після Прокоп’єва дня, 5 грудня, встановлюється санний шлях, і можна сміливо виїжджати на санях. В цей же час проводилися ярмарки, на яких торгували саньми.

Читайте також: ГОРОСКОП НА СЬОГОДНІ: КОЗЕРОГИ ДОСЯГНУТЬ УСПІХУ В БУДЬ-ЯКІЙ РОЗПОЧАТІЙ СПРАВІ, А ТЕЛЬЦЯМ ПОТРІБНО ТРИМАТИ СЕБЕ В РУКАХ

Народні прикмети на 5 грудня

  • Тепла погода – зима буде сніжною і довгою.
  • Прийшов Прокіп – розрив замет, по снігу ступає – дорогу копає.
  • Прокоп доріжку прокопає, а Катерина (7 грудня) укочена.
  • Прокоп по снігу ступає – дороги торує.
facebook