fbpx
Суспільство
5 лютого – яке сьогодні свято та чого не можна робити: іменини, традиції, заборони та прикмети

5 лютого День ангела святкують:Агафангел, Геннадій, Климент, Максим, Соломон, Феоктист. Джерело

Сьогодні нікому не можна відмовляти у проханні.

5 лютого православні християни відзначають день мученика Агафангела, а також вшановує пам’ять Климента.

Ці двоє людей свого часу  був покараний за віру в Ісуса Христа, зазнали велику кількість покарань від язичників, але від істини не відреклися. Працювати 5 лютого не заборонялося.

Говорили: “Агафій спини в засіках не розгибає, рахунок зерну веде”. День, як правило, проходив у клопотах, адже до цього була велика кількість свят, і накопичилося багато роботи.

На Русі цей день отримав назву Агафій-півхлібник, вважався днем домашніх турбот. В цей день, як і багато днів перед цим, перевіряли засіки.

Якщо запасів залишалося менше половини, то й худобі, і господарям доведеться голодувати. Також сьогодні було прийнято спостерігати за поведінкою тварин і птахів. Наприклад, якщо вранці кричала синиця, то будуть сильні морози.

Читайте також: Чому мудра жінка ніколи не ревнує. Для довгих та здорових стосунків потрібно не лише кохання, а й розум. Обов’язково прочитайте це, щоб зберегти стосунки!

5 лютого відзначають День святої Агати, яка проживала в Сицилії приблизно в 231-251 роках. Відомо, що, прийнявши хрещення, вона пообіцяла собі зберегти цноту. Однак її красу помітив римський намісник Квіціан.

Агата відмовила йому, тому Квіціан зненавидів красуню і в помсту очолив рух проти сицилійських християн. Агату, яка щиро полюбила Христа, заарештували в числі перших.

Намісник намагався розбестити Агату і заручився підтримкою однієї розпусниці. Але змова не досягла своєї мети, тому Квіціан наказав катувати дівчину.

У цей самий момент в Сіцілії стався сильний землетрус, в результаті пішло із життя дуже багато язичників. Намісник побачив у цьому знак долі і припинив гоніння християн.

На жаль, дівчину, на честь якої відзначається це свято, не вдалося врятувати: вона померла у в’язниці від тортур. Трагедія сталася саме 5 лютого 251 року.

Народні прикмети на 5 лютого

Багато снігу – багато хліба.

Якщо на Агафія вдарив мороз і світить сонце, значить, у серпні буде спекотно.

Сонячний день 5 лютого – буде рання весна.

Багато снігу лежить на землі – рік буде врожайним.

Сильний мороз – весна настане рано.

Погода 5 лютого після полудня дозволяє зрозуміти, яким буде січень наступного року.

facebook