fbpx
Суспільство
5 жовтня: яке свято і що категорично не можна робити

Йону вважають одним з 12-ти малих пророків. Одного разу Бог послав його проповідувати в Ніневії, але Йона не послухав і відправився в Іспанію.

Почався сильний шторм, на кораблі жереб (хто ж згрішив так, що шторм такий сильний) впав на Іона і той зізнався. Його викинули за борт, і шторм відразу затих.

А Йону проковтнув кит, в череві якого він провів три доби і гаряче молився про прощення. Потім кит виплюнув його, і Іона вже вирушив до Ніневії.

Фока ж мав дар зціляти людей і виганяти бісів з них. Через його праведність і доброту городяни вирішили вибрати його єпископом. Він багатьом допоміг стати на правильний шлях.

Але під час гонінь на християн при Траяні, імператор примушував Фоку відректися від віри. Але не дивлячись на муки, єпископ не здався, тому його стратили.

Традиції та обряди

В цей день вже багато листя опало з дерев. Цей день називався навіть Листопадна і був початком справжньої осені. За ним визначали, якою буде зима.

Якщо осикові листя лягали більше лицьовою стороною нагору, то зима буде холодною. А якщо до цього дня все листя з берези вже опало, то сніг випаде пізно.

Читайте також: ГОРОСКОП НА СЬОГОДНІ: У ОВНІВ НЕПРОСТИЙ ДЕНЬ, А ТЕЛЬЦІ ЗМОЖУТЬ ЗНАЙТИ СПІЛЬНУ МОВУ З ШЕФОМ

У народі говорили, що осика приміряє русалчину зелену сукню, так як її гілки і стовбур ставали ще зеленішими. А дерево вважали захисником від хвороб і різної нечисті.

А так як з цього дня починалися осінні лихоманки, то кожен повинен був носити з собою кору або сучок осики. Щоб лихоманка боялася.

Фока для наших предків був захисником від пожеж і рятувальником потопаючих, тому йому і молилися про відповідне. Сьогодні не їли рибу, через легенди про Йону і кита.

Навіть на рибалку не ходили. Зате на столах було багато редьки, зазвичай подавали її з цибулею, сіллю і квасом.

Що категорично не можна робити

На згадку про Йону, який не послухався веління Господа, був викинутий в море і 3 дні провів в животі у кита, сьогодні не їдять рибу. Так-так, знаємо, кит – це не риба.

Але предкам було все одно, в воді – значить риба, тому вирішили почитати цей день так. А ще сьогодні моляться святому Фоку про те, щоб захистив від пожежі і допоміг в плаванні.

День вважається поганим, наповненим злою енергетикою. слід побоюватися сильного вітру, він може не тільки дерева поламати, але і висушити ніжну шкіру. Сьогодні не можна зустрічатися з родичами коханого, день нещасливий.

Тому походи в гості і оглядини краще відкласти.Але для подружжя день хороший, можна навіть відправитися до друзів на свято або застілля.

Хороша новина для тих, хто ще не зустрів свого коханого: сьогодні можливі доленосні знайомства. Тому будьте дуже уважні до знаків, які посилає вам доля. А ще день добре підійде для подорожі.

Якщо ви погано себе відчуваєте або ні з того ні з сього погіршився настрій, або на вас ніхто не звертає увагу, вам потрібні березові гілки.

Їх потрібно зламати кілька штук, частину поставити в вазу, а інші розламати на маленькі шматочки, покласти їх в неметалеву посудину і залити окропом. У цей відвар потрібно додати цедру трьох апельсинів і настоювати 3 години. Потім настоєм потрібно протирати обличчя або приймати з ним ванну.

Якщо у вас є знайомі знахарі, травники, не звичайні лікарі, то до них варто сходити, щоб вилікувати зубну біль або лихоманку.

Люди, які народилися в цей день, будуть цінувати і створювати красу, вони знають сенс в кольорах, добре шиють і вишивають, особливо дрібним бісером. Зазвичай діти, народжені сьогодні бувають дуже щасливі і якщо захочуть можуть всього домогтися в житті.

Джерело.

facebook