fbpx

6 причин, чому працююча мама – це добре

Більше жінок поєднують виховання дітей і побудова кар’єри. Пропогуємо шість плюсів ситуації, коли більшу частину дорогоцінного часу мама проводить на роботі.

1. У працюючих матерів виростають самостійні діти

Напевно, кожна працююча мама періодично відчуває почуття провини і переживає, що мало часу проводить з власними дітьми. У цього є і несподівана зворотна сторона: коли мама не завжди знаходиться поруч у важкий момент, дитина змушений навчитися думати і приймати рішення самостійно.

При цьому важливо розуміти, що відповідальність за твої рішення теж несеш саме ти, тому звинувачувати в своїх помилках теж нікого.

2. Діти працюючих мам вміють чітко формулювати свої думки і цілі

Часом певні підходи і звички починаєш застосовувати не тільки в роботі, але і в поводженні з власними дітьми. Так, людині, яка не знає, чого хоче і з якою метою прийшов, ти пропонуєш спочатку чітко сформулювати посил і кінцеву мету.

Подібне працює і з дітьми. В результаті діти вчаться чіткіше формулювати думки і озвучувати свої потреби. А сформулювавши проблему, набагато простіше знайти її рішення.

3. Коли мало часу на спілкування, його починаєш більше цінувати

Люди швидко звикають до хорошого. Коли мама постійно перебуває вдома, вона перестає цінувати кожну годину, проведений з дитиною. Це нормально і цілком природно.

Те ж саме відбувається і з дитиною. Коли часу постійно не вистачає, починаєш особливо відчувати цінність моменту.

Працюючі мами неминуче проводять з дітьми не так багато часу, як би вони хотіли, але роблять це якісно і використовують всі можливості спільного проведення часу по максимуму.

4. Працююча мама – хороший особистий приклад для дитини

Дітям завжди потрібен приклад і рольова модель. Здорово, коли таким прикладом і предметом для гордості стає власна мама.

Дитина бачить: щоб досягти успіху в житті, потрібно багато працювати, і саме робота дозволяє сім’ї отримувати кошти для існування і комфортного життя.

Це дуже важливий момент у формуванні особистості і вихованні дитини. До того ж завжди приємно усвідомлювати, що твоя дитина дивиться на тебе з гордістю і хоче бути схожим саме на тебе.

Читайте також: КАЛЕНДАР СТАРІННЯ ШКІРИ: КОЛИ І ЯК ВИ БУДЕТЕ ЗМІНЮВАТИСЯ

5. Діти працюючих мам з малих років вчаться самовираженню

Коли мама не присутній будинку 24/7, не нав’язує свою думку і не тисне батьківським авторитетом, у дітей з’являється більше можливостей для самовираження.

Дитина починає дивитися на себе і своє майбутнє більш усвідомлено, задаючи важливі питання для особистісного становлення, в першу чергу, себе, а не комусь, хто просто перебуває поруч.

Нерідко самостійні діти краще розуміють, чого хочуть від життя. При цьому цілі належать самій дитині, а не батькам, які почасти реалізують в дітях свої нереалізовані мрії.

6. Діти працюючих батьків вміють будувати відносини в колективі

Вони змушені більшу частину часу проводити не вдома: продовженого в школі, бабусі-дідусі, гуртки, друзі сім’ї, додаткові заняття. Не так важливо, де саме знаходиться дитина, головне, що він оточений різними людьми, а не тільки мамою і татом.

В результаті діти мають більш розвинені навички комунікації з іншими членами сім’ї, зокрема з братами і сестрами.

Джерело.

You cannot copy content of this page