fbpx

7 речей про які треба мовчати

Недарма є така відома приказка: “Чим похвалишся, без того і залишишся”. Крім щастя в житті є й інші речі, про які краще промовчати.

Коли ти щасливий, хочеться, щоб про це дізнався весь світ. Однак щастя, як відомо, добре росте тільки в тиші, далеко від заздрісних очей.

1. Ваші плани

Мова, зрозуміло, не про намір купити соковижималку або піти завтра в кіно (хоча іноді і такі дрібниці краще залишити без розголосу), а про більш глобальні речі. Про плани, особливо далекі, не варто кричати, поки вони не стали більш-менш реальними, а ще краще – поки не здійснилися.

Читайте також: ЧОМУ НЕ МОЖНА ЇСТИ ШВИДКО: ВІДПОВІДЬ ВЧЕНИХ

Тут кілька причин: по-перше, часто плани – всього лише ідеї, які легко гинуть під натиском чужих критики та скептицизму, а по-друге, отримавши порцію схвалення, людина, швидше за все, буде вже втілювати їх в життя з меншим запалом.

2. Добрі справи

У християнстві все те добро, яке ви робите, потрібно робити потай. І тоді, за словом апостола, “Батько твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно”. Людина, яка на кожному кроці вихваляється своєю благодійністю, викликає не захоплення, а презирство.

Уже й самі добрі справи стають для неї всього лише їжею для самовдоволеного “его” і приводом для позерства. Індійські мудреці кажуть, що ніщо так не вбиває благодійність, як гордість.

3. Спосіб життя

Мовчати слід і про те, наскільки суворий спосіб життя ви ведете. Самообмеження у сні, їжі, cekcyaльнoмy житті – корисна річ, але лише в тому випадку, якщо йде в союзі з емоційною складовою.

4. Мужність і героїзм

Внутрішні випробування, пережиті нами, мають не меншу цінність, ніж зовнішні випробування. Однак перші видно людям неозброєним оком, а другі залишаються таємними. Чому про них варто мовчати?

З одного боку, ви і так отримали нагороду у вигляді мудрості і досвіду, а з іншого – це вбереже вас від зайвої гордості і вихваляння. Гримить, як то кажуть, те, що порожнє.

5. Духовне знання

Те, що ви можете розказати, не кожному під силу зрозуміти, як у вас на душі. Ваші внутрішні зміни і без того відіб’ються в вашому житті, тому, якими б вони не були, тримайте все всередині.

6. Проблеми в сім’ї

Якщо ви дружина, мовчіть про недоліки чоловіка перед подругами і родичами. Якщо ви чоловік, не кажіть нічого поганого про дружину.

Конфлікти таким чином ви не вирішите, а ось люди будуть не найвищої думки про ваших близьких. Міцна та сім’я, де сміття з хати не виносять.

7. Про чужі помилки і негатив

Можна забруднити черевики, а можна забруднити душу. Душа стає брудною від пліток, від переказування чужих непристойних вчинків, від осуду, від негарних слів.

Джерело.

You cannot copy content of this page