
8 місяців ми вже тут, серед австрійської краси. Але точно можу сказати, що багато чого – міфи.
Багато перебільшення та спотворення фактів. Наприклад, в Австрії, як і скрізь у світі, є бідні люди. Цим людям не вистачає грошей на хороше життя за стандартами цієї країни.
Я працівник української фінансової сфери, тому мені всі ці факти дуже цікаві для вивчення й порівняння.
Тепер я знаю, що в Австрії поріг ризику бідності становить 1328 євро на місяць на сім’ю з однієї особи.
Значення збільшується у 0,5 рази за кожного додаткового дорослого у домогосподарстві та у 0,3 рази за кожну дитину (віком до 14 років) у домогосподарстві.
Усі, хто нижчий за цей рівень, є «малозабезпеченими».
Приблизно 17 відсотків населення перебувають під загрозою бідності або ізоляції, тобто дохід цих людей нижче риси бідності, або люди дуже бідні у матеріальному плані, або живуть у домогосподарствах з малою чи нульовою інтенсивністю праці.
Десь 13 відсотків людей перебувають у групі ризику бідності, тобто мають дохід нижче за межі бідності.
Є тут категорія людей «значно малозабезпечені», включаючи домогосподарства з настільки низьким доходом, що предмети першої необхідності і сфери життя недоступні їм за ціною, наприклад, пральна машина, мобільний телефон, достатнє опалення квартири, раз на кожен рік їхати у відпустку, непередбачені витрати до €1160 – і таке інше.
Тобто, наприклад, людина без освіти та роботи не може претендувати тут на добрі виплати. І це навіть справедливо, щиро кажучи, чому йому мусять платити за те, що він не хоче працювати?
Але все ж таки бідність за стандартами Австрії це зовсім інший стандарт життя, до якого у нас відносяться люди скоріше трохи нижче за середній клас.
Таких людей в Австрії небагато, і значна частина з них зробила вибір – жити так, як вони живуть. Міф у цьому випадку те, що практично всі жителі Австрії не мають коштів на їжу, оплату комунальних та інші обов’язкові речі.
За ці місяці я багато дізналася про те, які ціни в Австрії на їжу, скільки коштує комуналка, і скільки коштує відвідування лікаря.
Останні роки, кажуть місцеві, ціни в Австрії справді зросли. Зокрема, на комунальні послуги та продукти харчування. Але рівень заробітку в країні набагато вищий, ніж у нас. Найбільше мене здивувало, скільки отримує найпростіший працівник місцевого «Магніту» на руки, працюючи лише 2-3 дні на тиждень! А отримує він від 1000 євро, плюс 13 та 14 зарплати, що є законом у цій країні. І все одно – це буде бідна за тутешніми мірками людина.
Коли ми щойно приїхали, то почули, що за світло люди платять по 2000 євро на місяць. Не за рік, а за один місяць! І за теплу воду ще приблизно стільки ж. Тому миються всі в одній ванній сім’єю. А в квартирах у них льодовик та холод.
Це чистий міф. Ми не економимо на електриці, воді та теплі. Але і не витрачаємо зайве тільки для дбайливого споживання.
Ресторани тут переповнені навіть у найменших селищах, хіба це свідчить про злидні в цій країні?
Удачі вам і миру всім! І скорішого нам повернення додому в Україну – у нас, скажу я вам, все ж таки найкраще.
Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.
Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.