fbpx
Цікаве
8 серпня — день мyчeницi Параскевії Римської. Їй моляться про зцілення xвopoб

Свята Параскевія виліковує xвopoби очей і голови. Також святій Параскевії моляться жінки, які бажають мати дітей. Преподобномучениця була єдиною дочкою батьків-християн, що була дана їм по їх молитви.

З молодих років вона присвятила себе Богові, а після cмepті батьків роздала все своє майно убогим, прийняла чернецтво і, наслідуючи святим апостолам, почала проповідувати язичникам про Христа, багатьох звертаючи до християнства.

Бачучи успіх її проповіді, іудеї обмовили святу перед імператором Антоніном Пієм. Він наказав привести до себе святу Параскеву і намагався переконати її зректися Христа.

Але ні погрози, ні вмовляння не похитнули віру святої. Тоді її піддали тортурам: наділи на голову розпечений шолом і кинули в мідний котел, наповнений киплячим маслом і смолою.

Читайте також: Чому ми такі бідні? Відповідь ви найдете в цій короткій притчі

Однак свята мучениця залишилася неушкодженою. Імператор, бажаючи перевірити, чи гарячий вміст котла, наказав святій Параскеві бризнути на нього з котла.

Свята виконала повеління, і смола, що потрапила на обличчя імператору, випалила йому очі.

Розкаявшись, Антонін став просити у святої мучениці прощення, і вона зцілила його. Бачучи силу молитви святий, імператор і багато з його слуг прийняли святе Хрещення. Відпущена на свободу, свята

Параскевія знову вирушила по різних містах з проповіддю християнського вчення. В іншому місті місцевий правитель на ім’я Тарасій піддав святу численним жорстоким тортурам, а потім наказав відсікти їй голову мечем.