fbpx
Світ
9-річний хлопчик пропалив собі око через ігри із лазерною указкою

9-річний хлопець із Греції ризикує осліпнути на ліве око через ігри із лазерною указкою. Він пропалив собі дірку у “жовтій плямі” – ділянці найбільшої гостроти зору.

Іграшку із зеленим лазерним променем подарував синові батько. Хлопець часто спрямовував його собі в око. Під час обстеження лікарі виявили порушення зору. Травма призведе до сліпоти.

На сітківці дитини знайшли три пошкодження – найбільше у “жовтій плямі” і два менших поряд. Їх зазвичай лікують за допомогою хірургічного втручання.

Але операції зі 100% ймовірністю призведуть до катаракти і погіршення зору, написала в електронному листі доцент кафедри офтальмології у Фессалійському університеті Греції Софія Андруді. Вона лікує хлопця.

Читайте також: «ДВІЧІ ВОНА ПРИХОДИЛА. Я ВІДПРАВЛЯВ ЇЇ НАЗАД» — 11-РІЧНА ДІВЧИНКА РОЗКРИЛА ПОДРОБИЦІ СВОГО ЗАМІЖЖЯ

Цього разу навіть така операція неможлива, каже. Зорові нерви зазнали критичних пошкоджень через дію лазера.

“Навіть якщо операція буде успішною, хлопчик не зможе більше бачити на ліве око”, – пояснила вона.

Навіть якби до лікарні звернулися раніше, це не вирішило б ситуації. За хлопцем спостерігають уже 18 місяців і зміни не відбулися. Зараз зір лівого ока оцінюють у 20%.

Це означає, що воно фокусується на об’єкті на відстані 6 м, тоді як здорова людина чітко бачить цей предмет за 30 м.

Зелені лазери небезпечніші за червоні. Вони випромінюють світло, довжина хвилі якого до 550 нанометрів. До неї найчутливіше людське око.

Джерело.

facebook