fbpx
життєві історії
А я вважаю, що наша невісточка могла б підробляти хоч трохи, допомагати чоловікові! — каже моя знайома, пенсіонерка Світлана Петрівна, про свою невістку. – Ну і що, що дитина маленька! У всіх у нас діти були і є, і всі ми якось крутилися! А якби чоловіка не було взагалі? Зараз багато жінок у декреті працюють вдома. В’яжуть, шиють, сусідських дітей із саду забирають. Та в наш час підробіток можна знайти на будь-який смак! Було б бажання. Але ось тільки не царська ця справа, так. Наша нічого не хоче!

Не витримавши, Світлана Петрівна почала розповідати своїй подрузі про невістку.

— А я вважаю, що наша невісточка могла б підробляти хоч трохи, допомагати чоловікові! — каже моя знайома, пенсіонерка Світлана Петрівна, про свою невістку. – Ну і що, що дитина маленька! У всіх у нас діти були і є, і всі ми якось крутилися! А якби чоловіка не було взагалі? Зараз багато жінок у декреті працюють вдома. В’яжуть, шиють, сусідських дітей із саду забирають. Та в наш час підробіток можна знайти на будь-який смак! Було б бажання. Але ось тільки не царська ця справа, так. Наша нічого не хоче!

Син Світлани Петрівни, молодий батько сімейства, працює повний робочий день, із восьми до семи, в офісі. Робота не найважча, з договорами та документами. Зарплата середня, але зараз, у кризу, коли в компанії урізали всі премії та бонуси, грошей вистачає в обріз. Тільки на їжу.

— Треба радіти з того, що є, — повчально каже чоловік дружині. — Добре, що контора тримається на плаву, не звільняють. Дах над головою і шматок хліба є вже добре в наш час! Люди і того не мають.

Але радіти молодій дружині не виходить.

— Чоботи порвалися, ноги мокрі вічно, зуб болить, лікувати нема на що! — зітхає вона. — Куртка зносилася вже, але про те, щоб нову купити, зараз і мови немає — треба взуття дитині. Ніколи не думала, що до такого доживемо. А найприкріше — чоловік і не думає, щоб заробити додатково.

Пропонує це зробити мені, мовляв, якщо тобі мало, наперед! У голові не вкладається! Я сиджу з дитиною, дитина дуже рухлива, не хвилини не сидить на місці, постійно кудись лізе, треба стежити. Ну який підробіток? Як? Коли? Заробити на сім’ю має чоловік! Адже він на основній роботі не пахне. Цілком міг би щовечора робити щось ще!

А як вважаєте ви, хто правий? Чоловік повинен утримувати сім’ю, доки дружина сидить із спільною дитиною? Чи можна сказати, що він виконує свій обов’язок, якщо дає грошей лише на хліб та воду?
Так, на свої «хотілки» дружина має заробити сама, але чи можна назвати «хотілками» нові чоботи у випадку, коли старі протікають, чи елементарне лікування зубів?

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!