– Зовсім ти Маша запишалася, забула подруг старих, – весело нарікала біля під’їзду Галина Ігорівна своєї сусідки і приятельки Марії Вадимівні, – ні гуляти не вийдеш, ні в гості не зайдеш. Як живеш? Як діти?
У Марії Вадимівни дорослі син і дочка. Дочка вийшла заміж за військового і пішла за ним. А син від мами недалеко, одружився кілька років тому, пішов жити на територію дружини, якій у спадок перейшла квартира.
– Галя, – відповідає Марія Вадимівна, – і не кажи. Колись мені не було часу ні гуляти, ні по гостям бігати. Невістка на роботу вийшла, внуки в садок пішли. Ось і кручусь, як білка в колесі: відведи, приведи, погодуй. А ще й лікарняні, згадай сама, з одним «сказ», а у сина ж двійня. Один застудився і другий через пару годин слідом.
– Ну, а батьки-то у твоїх онуків є? – невдоволено каже Галина Єгорівна, – Це як виходить, скинули дітей на бабусю? Проблеми молоді вирішують, Маша, а дякую хто скаже? Народили, нехай і справляються тепер. Ми своїх дітей виростили, все, що змогли їм дали. Так що нічого нікому не повинні. Можна і для себе трохи пожити, поки болячки остаточно не здолали. Кидай ти розбігатися по першому заклику, на шию тобі вже діти сіли.
– Ось і свати так вважають, – відповіла приятелька Галині Ігорівні, – ми, каже, нічого вам не повинні. Квартиру тобі бабуся заповіла, живіть і допомоги не просіть. А я так не можу. Син з невісткою зараз гроші заробляють. Квартира ж однокімнатна, а з двійнятами вже затісно. Будуть брати побільше. Може і не повинні, але раз можу допомогти, то чому б і не зробити.
– Ось-ось, – каже Галина Ігорівна, – один раз варто погодитися посидіти, так це твій обов’язок тепер. Гаразд би ще дочка рідна, а тут невістка. Якщо її власні батьки не вважають за потрібне дітей на шиї тягнути, ти чого лізеш?
– Знаєш, Галю, – образилася Марія Вадимівна, – доньці я допомогти не можу тільки тому, що далеко дочка. А моя мама мені свого часу допомагала з дітьми. Мені не в тягар. Звуть, значить потрібна, а це важливо. Так, важкувато, але ж інакше навіщо потрібні бабусі? Батькам і книжку почитати ніколи та що я кажу, сама ти чи що молода була. Ти ж народила рано, вчилася ще, тобі теж допомагали сина на ноги піднімати.
– Тоді інша справа була, – не здається Галина Ігорівна, – тоді і займатися було більше нічим, крім як з онуками сидіти. А зараз я в 55 років себе в бабульки записувати не хочу. Мені син теж натякав, мовляв, ти на пенсію вийдеш і будеш сидіти з другою онукою, щоб вона в садку не захворіла. А ми будемо допомагати матеріально, вже дуже невістці на роботу хотілося, у неї зарплата велика. Ну вже немає, кажу, що не заженете ви мене в свій побут. Я на роботі, шанована людина. А у вас хто? Подай принеси, звари, прибери? Моя місія з дітьми закінчена. Відмовилася я. Нічого, знайшли вихід з положення, няню взяли.
– Правильно, – дорікає Марія Вадимівна, – вони няню взяли, а ти через місяць на пенсію села. Заняття ти собі знаходиш, поки. А ремонт тобі недавно хто робив? Правильно, робочі найняті. А мені син з невісткою. І путівку в санаторій оплатили, хоча теж – не повинні. А постарієш ти зовсім, яку відповідь отримаєш? Твої проблеми, немає, ну можеш, звичайно, на аліменти подати на сина. Платити зобов’язаний. А любити і піклуватися – ні.
– Можна подумати, – ображено відповідає Галина Ігорівна, – тебе в старості оглядати хтось повинен буде. Теж знайдуться турботи і проблеми. Не пам’ятають молоді добра, давай, старайся, доживемо – побачимо. Хоч би мені довше прожити, подивлюся я, як твої внучата тобою потребувати будуть. Якщо тільки через квартиру в магазин збігають.
Жінки розходяться. Не прийде в гості до Галини Ігорівні, Марія Вадимівна. Колись їй думати і злобу збирати. У неї справу є – онуки. І так, не повинен, не зобов’язаний ніхто.
Ні батьки дорослим дітям, ні діти батькам. Якщо тільки аліменти. Але мені хочеться думати, що вже Марія Вадимівна в старості одна не залишиться, що не з почуття обов’язку не забудуть її діти і внуки, а тому що доброта і тепло в цій сім’ї в порядку речей. З дитинства, з бабусиними казками любов в голови вкладається.
Фото – ілюстративне.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!
Недавні записи
- Коли всі гості розійшлися до мене на кухню зайшла свекруха і давай усіх наших друзів хвалити, а ось на мене “болото лити”. – Ти себе взагалі в сукні хоч іноді бачиш? Ти ж жінка! Та на Маринку любо глянути! – З того моменту зчинилась “буря”. Навіть не знаю, чим би все це закінчилось, якби не втрутився чоловік. Тепер Олена Василівна чекає від нас вибачень. – Ну-ну, побачимо ще, до кого ви звернетесь, коли потрібно буде з Вікусею посидіти!
- В неділю мама нас усіх запросила до себе на піцу. Ми сиділи, багато розмовляли, але згодом я помітила одну “цікавинку”. Річ у тім, що мама ставитися до моєї доньки так, як ставилася до мене в дитинстві. – Любі мої, ходіть сюди з книжечкою і по черзі покажете мені, як ви читаєте!, – сказала вона моїм племінникам. – Розумнички! Ви заслуговуєте на гарні подарунки від Миколайка, – сказала вона їм. А моєї Емілії для неї ніби й не існувало, хоча в тої чимало талантів!
- Коли чоловік вже був лежачий, наша дочка єдине чим допомогла, так це купила ортопедичний матрац. При першій же можливості Леся наголошувала на його ціні. Грошима на лікування скидалися всі, окрім рідних дітей, але я мовчала. І ось вже який час, як мого Гриші не стало. Матрац цей чищенню не піддавався, тому я його відправила на горище. І ось коли я Лесі пожалілася на спину, та мені сказала його зняти і лягати спати. Певне таких дітей, як в мене, ні в кого нема. Сльози так і линуть через обіду!
- Поки мама ходила з Дмитром Павловичем на каву, чи в театр і кожен платив сам за себе, я була спокійна. Але місяць тому моя майже сімдесятилітня мама вмовила “коханого” поїхати на екскурсію до Польщі. Той грошей не мав, і мама не придумала нічого кращого, ніж оплатити тур самостійно. Брат просто сміється, і каже дати мамі спокій, але я бачу, як той чоловік її просто використовує. Коли вона залишиться без копійки, хто її доглядатиме?
- Свого часу я забрала свого чоловіка з його першої родини – ну такий він був хороший, так з ним було солодко й добре! А потім виявилося, що Віталик абсолютно не годен заробляти і мені довелося їхати працювати в Італію. Я планувала побути за кордоном кілька років, але після недавнього дзвінка подруги, я помчала додому, покинувши все! І бачу цю ціпу у себе на кухні