fbpx
Суспільство
Астафій Вітряк 3 жовтня: повір’я і що категорично не можна робити в цей день

До самого мельника ставилися неоднозначно. З одного боку, він був дуже корисною людиною, мудрим і на рівні зі знахарем, який точно знає більше за інших людей. Але в той же час, вірили, що мельники пов’язані з нечистю.

Мельники жили на відшибі, та й людей дивувало, як це вони керують стихіями, щоб крутилися жорна. Найчастіше мельники були дивними і мовчазними, не боялися виття вітру, не боялися раптових шумів і скрипів.

Люди вірили, що щоб побудувати млин, мельник повинен був принести жертву водяному, заманити подорожнього і заштовхати його у вир, або під колесо, або взагалі душу свою продати.

А потім ще й приносити в жертву мepтвux тварин і хлібні крихти постійно. А у свята, додавали до своїх жepтв ще й горілку.

За народними повір’ями весь млин був притулком для нечисті: на стовпах чорти сидять, під колесом водяний живе, русалки там волосся миють, на даху живуть упирі, іноді заходить і лісовик, і боровики. Тому звичайні селяни не заходили на млин не перехрестившись. Скрипи і вогники відлякували мандрівників.

Мельників боялися і поважали одночасно, тому сьогодні їм приносили частування, гроші, мед і хліб. А якщо у селянина були yтoплeники в роді, то через мельника передавали їм гостинці, іноді навіть сорочку або сукню, щоб мepтвий мав обновку і знав, що про нього пам’ятають і сумують. А кинуті в воду сорочки і сукні не дадуть пoмepлим зaмepзнути.

Сьогоднішній день відмінно підходить всім, чия робота залежить від вітру. Раніше це були в основному мельники. Але зараз це можуть бути хіба що люди, чия професія пов’язана з вітровою енергетикою або ж ті, хто ходить під вітрилом. А для інших людей сьогодні є кілька заборон, щоб не накликати біду, і кілька порад.

Якщо ви брали в борг якесь кухонне начиння, наприклад сковорідку, каструлю, тарілку або навіть чашку, то порожньою її повертати сьогодні не можна, інакше у вашому посуді теж буде порожньо. Те саме можна сказати і щодо сумок.

Читайте також: ГОРОСКОП НА СЬОГОДНІ: ДІВ ОЧІКУЮТЬ СЮРПРИЗИ, А ВОДОЛІЇВ — ЗМІНИ НА РОБОТІ

Також в Астафіїв день після миття рук не можна струшувати воду, руки потрібно витирати, щоб не наплодити чортів. Ця заборона пов’язана з давньою легендою, коли чорт, який впав з неба і залишився на самоті, попросив військо у Бога. Тоді Бог порадив йому опустити руки воду і струсити, у нього буде стільки чортів, скільки вийшло бризок.

Не можна, щоб за вашим столом сиділо 13 чоловік, краще покличте сусідів або ще когось. Як і інші повір’я, пов’язані з числом 13, переносить нас до біблійного сюжету таємної вечері, де тринадцятою людиною був Іуда.

Взагалі в цей день відбувається багато обманів, люди багато грішать, а в світ підкидає ілюзії. Тому день енергетично дуже важкий. Також краще обмежити любовні контакти, щоб уникнути розчарувань. Не даруйте людям подарунків і не приймайте їх самі, не з’ясовуйте відносини і не починайте сварок.

Що ж потрібно сьогодні робити? Потрібно обов’язково провітрити весь одяг на вулиці, підставити його під сонячні промені або прожарити на морозі, в залежності від погоди. Будинок потрібно окурити ялівцем, звіробоєм або полином від нечистих сил. А вікна і дзеркала вимити розчином зі святою водою. Увечері запаліть в будинку свічку.

Крім того, слід прислухатися до свого організму. Якщо у вас напружена шия, значить на ній висять зайві обов’язки, міняйте професію або мету в житті.

Дискомфорт в спині значить, що вам потрібно більше відпочивати, а в ногах – до зміни способу життя на більш активний. Якщо затиснуті руки, зробіть щось, про що давно мріяли.

Дитина, нapoджена сьогодні, пройде в житті багато випробувань. Народженим в цей день слід носити нефрит.

Джерело.

Related Post