fbpx

Багато зараз читаю тут дописів про досвід перебування в інших країнах. Зізнаюся, сама я до всіх цих подій ніколи не була закордоном – ні грошей не було, ні потреби не виникало. І ось зараз ми з чоловіком (нам по 62 роки) і моєю мамою старенькою опинилися у мусульманському Азейрбаджані. Ніколи б не подумала, але це викликає повагу

Багато зараз читаю тут дописів про досвід перебування в інших країнах. Зізнаюся, сама я до всіх цих подій ніколи не була закордоном – ні грошей не було, ні потреби не виникало. І ось зараз ми з чоловіком (нам по 62 роки) і моєю мамою старенькою опинилися у мусульманському Азейрбаджані.

Наші дорослі діти обрали залишитися в Україні, вони обоє живуть у Києві.

Ніколи б не подумала, але це викликає повагу – ці п’ять особливостей у будинку наших мусульманських далеких родичів, які нас прийняли у себе.

За їхньою вірою, Пророк віддав перевагу просторому будинку і вважав його однією зі складових щастя людини в цьому житті.

З погляду Шаріату до мусульманина не висуваються обов’язкові умови щодо інтер’єру будинку. Однак є рекомендації, яких бажано дотримуватись, наскільки це дозволяє метраж.

Розташування кімнат має бути таким, щоб вхідні двері не давали безпосереднього доступу до внутрішніх приміщень. В ідеалі має бути чоловіча та жіноча частина будинку. Але якщо такої можливості немає, потрібно продумати планування так, щоб у жінок все одно було своє місце для усамітнення.

До речі, туалет повинен розташовуватися так, щоб людина сиділа боком по відношенню до Мекки. Бажаний і гігієнічний душ, який забезпечує додатковий комфорт і ряд безперечних переваг.

Арабський стиль в архітектурі, що сформувався під впливом ісламу, відрізняється відсутністю вікон на зовнішньому фасаді будинку та вузькими вікнами з вітражами двору. Якщо вікна є, їх давно прийнято завішувати розшитою тканиною.

Це пов’язано з тим, що будинок в ісламі – це особистий простір, він допомагає захистити домочадців від чужих поглядів, забезпечуючи красу і захищаючи від палючого сонця. У сучасному світі все простіше: можна використовувати жалюзі або інші способи оформлення вікон.

Головне, щоб сторонні люди з вулиці не побачили, що відбувається у кімнатах, особливо якщо у них є жінки. Як варіант, використовується непрозоре або напівпрозоре скло, вітражі, зменшується розмір вікон та багато іншого.

Ліжко мусульмани теж ставлять не просто так. Його потрібно розташувати таким чином, щоб сплячий не лежав ногами до кіблі – орієнтиру у бік священної Кааби, розташованої у місті Мекка в Саудівській Аравії.

Іслам не схвалює надмірностей. Будинок людини має бути просторим, світлим і водночас по можливості простим і скромним.

Забороняється прикрашати інтер’єр будь-якими зображеннями живих істот, картинами, статуетками),та сімейними фотознімками в тому числі. Це говорить про слабку віру в Аллаха. Його ангели не відвідують такі будинки.

Не можна тримати у будинку собак. У дворі як охорона – так, але всередині будинку це виключено. Проте кішок тримати дуже навіть можна.

Кожен мусульманин знає про важливість та цінність здійснення п’ятиразового намазу. Тому в будинку, як правило, є окремий простір для молитви – місце для намазу.

Для цього виділяють частину кімнати, де тримають спеціальний килимок і Коран. Під час намазу молитовний килимок, як і сам віруючий, має бути спрямований у бік киблу.

Насамкінець скажу, що найголовніше в будинку – це, звичайно, не розташування кімнат, а теплі та дружні взаємини всередині сім’ї. Адже лише в атмосфері кохання та взаємної поваги може сформуватися високоморальна особистість, до якої закликає іслам.

Нам тут затишно й цікаво, але дуже не звично.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page