fbpx

Через декілька років такого життя, колись “улюблені” четверо дітей Олега перетворилися на “вічно голодні роти”, і він, не витримавши такого тиску, знайшов собі на декілька років старшу за себе жінку, але, найголовніше – з квартирою. – Орисю, як ти проживеш то одна? – бідкалися баба з дідом, які не раз попереджали дочку

Орисі було всього 18, коли вона познайомилася з Олегом. Дівчина з культурної сім’ї і дорослий хуліган, якого навіть посадили одного разу. Здавалося б, що взагалі могло зв’язати настільки різних людей?

А зв’язала їх любов до дітей. Орися, єдина дитина в сім’ї батьків, завжди із заздрістю дивилася на сім’ю тітки: 4 дітей, що стоять один за одного горою.

– Пам’ятаю, вони бігають, грають, а я в стороні стою – колготки ж нові білі, не можна забруднити. Одного хтось образив, тут же інші заступаються. Дядько з тіткою до сих пір один одного люблять, обіймаються при можливості. Я завжди знала, що у мене буде багато дітей і щаслива сім’я.

Уже в кінці першого курсу Орися поставила батьків перед фактом.

– Я залишаю навчання і виходжу заміж! Покликання жінки – зберігати домашнє вогнище і виховувати дітей!

Умовляння і підкупи не допомогли, дівчина твердо вирішила присвятити себе сім’ї. Де жити – було, Орисі від бабусі залишилася однокімнатна квартира. Там молода сім’я і почала активно покращувати демографічну ситуацію в країні.

Олег працював де прийдеться, десь лінолеум перестелет, десь кран полагодить. Майже всі фінансові питання вирішували батьки Орисі, бо ті заробітки…

У 24 роки, після народження четвертої дитини, Орися здалася. Три хлопчики і остання донечка були народжені рік за роком і не давали матері ні хвилини вільного часу. Олег взявся за розум після народження другої дитини – він влаштувався на роботу таксистом, зайнявши гроші на автівку у тещі з тестем.

Коли Орисі виповнилося 26 і наймолодша Галинка пішла в садок, жінка зітхнула з полегшенням. Вона влаштувалася на роботу продавцем в мережевий магазин товарів “1001 дрібниця” – грошей родині не вистачало, незважаючи на допомогу.

Пропозиція батьків знову піти вчитися було проігноровано, Орисі треба було годувати сім’ю. Сім’я зажила. Ну і що, що вшістьох в однокімнатній квартирі? Ну і що, що у чоловіка зарплата в два рази менше, ніж у його колег? Не щастить йому, ось і все. Адже квадратні метри і пристойна зарплата – не головне в житті!

Як виявилося – головне. Для Олега колись “кохані діти” перетворились на “прожерливу отару”, і він не витримавши такого тиску знайшов собі на декілька років старшу за себе жінку, але, найголовніше – з квартирою.

– Орисю, як ти будеш жити? – махали головами бабуся і дідусь 4 онуків.

– Нормально я буду жити, на аліменти подам! Я дізнавалася – буде мені половину зарплати платити, як миленький!

Орися прорахувалася. Яке ж було її здивування, коли подавати на горе-татуся на аліменти вона прийшла не одна. У Ігоря була друга сім’я. І там теж дуже “любили” дітей. Причому, дама знала про існування законної дружини, але це ні скільки не завадило їй народити від Олега трьох дітей.

Дізнавшись про віроломство улюбленого, Орися мало  не посивіла в один день. Вона відвезла дітей до своїх батьків, продала квартиру і зникла в невідомому напрямку. Іноді Орися пише батькам, просячи не судити її суворо і звалюючи минулі помилки на молодість і невиправдані очікування. Поїздивши по країні в пошуках щастя, вона повернулася в рідне місто. Але так жодного разу і не зайшла провідати покинутих дітей.

Батьки Орисі, у свій час сподівалися на повернення дочки, пішли до суду. Де і батько, і мати дітей були позбавлені батьківських прав.

Зараз Орисі тридцять два роки. Рік тому вона вийшла заміж за якогось Андрія, який спершу і не знав, що Орися багатодітна мама.

Андрію допомогла випадковість. У ресторан, з нагоди першої річниці шлюбу, пара поїхала на таксі. Водій – “щасливий” багатодітний батько – впізнав свою колишню дружину. Скандал, з’ясування стосунків, “Та, як ти посміла кинути наших дітей!”. Таємниця Орисі стала для Андрія справжньою несподіванкою.

Орися безуспішно вимолює прощення у свого поки ще чоловіка. Вона не розуміє – а що вона такого зробила? Та й хіба минуле жінки – перешкода для люблячого чоловіка? Але ж Орися просто хотіла бути щасливою… як її дядько і тітка.

Батьки не змогли дати Орисі розуміння того, що таке сім’я, що є відповідальність, і що кожній дитині, незалежно від кількості, необхідна любов мами. Що потрібно дати виховання і навчити багатьом речам, які стануть в нагоді в подальшому житті.

В Орисі не прокинулася материнська любов, тому що сама вона була недолюбленною дитиною.

Передрук без посилання на ibilingua.com – заборонений!

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями на Facebook

You cannot copy content of this page