fbpx

А ви знали, що сири з пліснявою перевершують яйця і рибу по вмісту прoтеїнiв

Так звані “блакитні” сорти сирів вважаються благородним та мають однакову кількість як прихильників, так і противників, пише 24 канал.

Однак часто люди запитують, чи безпечно вживати сири із пліснявою?  Важливо зазначити, що пліснява буває різною. Та, що з’являється на хлібі чи інших продуктах харчування і дійсно шкідлива.

Читайте також: ЯК І КОЛИ ЇСТИ КАВУНИ ТА ДИНІ, ЩОБ НЕ ОТРУЇТИСЯ

Знамениті сорти Брі і Камамбер покриті зверху білою цвіллю. Червона цвіль характерна для сортів Мюнстер і Ліваро. І, нарешті, найвідоміша і популярна сирна цвіль – зеленувато-блакитна, яка міститься всередині сиру, а не зовні. У цю групу входять Рокфор, Горгонзола, Дорблю, Данаблю, Бергадер і інші.

Сири із пліснявою не лише не шкідливі, але навпаки корисні: у них багато кальцію, а цвіль допомагає організму засвоювати його краще. Сири з пліснявою перевершують яйця і рибу по вмісту протеїнів.

А ще вони багаті на амінокислоти, які сприяють формуванню та зміцненню м’язів і покращують роботу кишечника.

Однак є і негативні моменти: через високий відсоток жирності сири із пліснявою варто вживати в обмежених кількостях, особливо тим, хто слідкує за фігурою.

Також з обережність до блакитних сирів варто ставитись і людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Взагалі відмовитись від таких делікатесів треба вагітним жінкам та дітям.

Повністю здоровим людям дієтологи рекомендують вживатине більше 50 грам такого сиру в день.

З цим делікатесом чудово гармоніює келих вина з насиченим смаком і фрукти.

Також дієтологи не рекомендують зберігати такі сири в плівці чи в поліетиленовому пакеті.

“Блакитні” сорти сприймають лише папір чи фольгу.

You cannot copy content of this page