Україні не варто розраховувати на успіх для себе від зустрічі президентів США і РФ Дональда Трампа і Володимира Путіна, однак не виключений варіант, що українське питання може бути розміняв на більш цікаві для американського президента питання – Сирія, Іран, КНДР.
Про це розповів “апостроф” експерт програми міжнародної та внутрішньої політики “Українського інституту майбутнього” Ігар Тишкевич.
“Мінімальний варіант, найкращий для нас – домовленість з вуглеводнів,” Північному потоку – 2 “, а інші питання не вирішені. І сторони роблять спільну заяву по Україні, що вони за якихось там миротворців на Донбасі”, – назвав він перший можливий підсумок переговорів.
Тишкевич вказав на проблему з можливою домовленістю між президентами США і РФ по миротворцям на Донбас – саме головне, щоб це питання розглядалося окремо, а не в купе з іншими.
“Середній варіант – домовленість щодо Сирії, КНДР, Ірану і більш-менш окреслений формат миротворців, але з розмитим мандатом. Це трохи гірше для нас, але далеко не найгірший варіант.
Чому для нас питання миротворців поганий в такому форматі? Для нас він важливий як питання, що розглядається окремо. А як тільки наше питання йде в пакеті, де один криза змінюється на інший, тоді ми в програшній ситуації”, – пояснив експерт.
Читайте також: КУРС ЄВРО В УКРАЇНІ ПАДАЄ, А ДОЛАР ЗАВМЕР
Він припустив, що існує ймовірність, що Трамп може “злити” Путіну Крим і в цілому інтереси України, наприклад, поступки щодо санкцій, в обмін на Близький Схід і КНДР, який у нього в пріоритеті.
“Максимальний варіант, один з найгірших для України – великий “договірняк”, коли кризи змінюються на кризи. Тобто США отримують російські поступки по КНДР, Ірану, можливо, “Північному потоку – 2” і Сирії, а Росія отримує поступки щодо санкцій , по Україні.
Причому найгірший варіант, коли США де-факто визнають контроль над Кримом і в пакеті з цим йде якийсь формат миротворців, Для нас це просто небезпечно з точки зору вибуху внутрішньополітичної ситуації. Чим небезпечний третій сценарій?
Влада змушена буде заявити, що вона в тому чи іншому форматі підтримує ці домовленості. А як відреагують кримські татари на заяви влади, що ми визнаємо, що найближчим енну кількість років Крим буде під контролем Росії, а ми не будемо робити різких рухів?
А ще позиція кримських переселенців, частини патріотичних правих сил”, – розповів Тишкевич.
Днями президент України Петро Порошенко розповідав, що не чекає сюрпризів від зустрічі Трампа і Путіна. Тема України буде однією з головних на переговорах президентів США і Росії, упевнений глава української держави.