В нашій сім’ї було все, як у всіх. І сперечалися і мирилася. Я одного разу навіть з дитиною на руках до мами приїхала на тиждень, але нічого, помирилися – повернулися.
Як на мене, то в кожній сім’ї трапляються якісь казуси.
Як любить казати моя бабуся: “хата не церква”.
Після весілля ми зі Святославом почали жити в його квартирі. Він сам на неї заробив, батьки тільки допомогли зробити ремонт і докупити деякі меблі.
Вже разом ми цю квартиру доводили до ідеалу.
До декрету я працювала вчителем молодших класів.
Святослав мій далекобійник. Зазвичай він їздить за кордон. Дома його могло не бути й місяць.
У нас двоє дітей. Все на мені. Молодшому сину шість років, старшому десять. Я вже працюю, але і встигаю по дому управитись і дітей по гуртках розвести і забрати.
Коли Святослав дома, то мені трішки допомагав, але це бувало не часто.
Мої свекри живуть неподалік від мене, але сильно бігти мені на допомогу ніколи не спішили.
Той день я ніколи не забуду. Все було добре. Чоловік мав повернутися з поїздки. Я наварила, напекла, в хаті чисто. Святослав затримувався, але я не надала цьому значення.
І лише коли він зайшов до хати, по його виразу обличчя я зрозуміла, що щось не так. Він не обійняв мене, як зазвичай. Сухо привітавшись, він взутий почав ходити по хаті. Витягнув з антерсолі свій чемодан і почав кидати в нього речі з шафи.
– Не плач і не проси мене залишитися. Я більше не можу жити таким життям. В мене давно є інша жінка. Я її кохаю і в нас скоро буде дитина.
В мене був ступор. Я просто стояла і дивилася. Я не могла промовити й пів слова.
Святослав пішов, перед тим сказавши, щоб я не хвилювалася за квартиру, він її залишає мені і дітям.
Ну хоч тут гідно вчинив, – подумала я, але це було поспішно сказано.
Ми навчились з дітьми жити одні, нам не привикати. Святослав аліменти платив.
Ми знали, що ця дамочка подарувала йому донечку. Але я старалася викреслити його зі свого життя.
Та не вийшло.
Через два роки, вже колишній чоловік, постав на нашому порозі з тим самим чемоданом.
– Або ти приймаєш мене назад, або ж з дітьми виїжджаєш з моєї квартири.
Чоловік дав нам на роздуми три дні.
Як вияснилось згодом, ця дівиця його кинула, бо чекати чоловіка місяцями з роботи їй було не під силу. Вона знайшла швиденько йому заміну.
Святославу добавились ще одні аліменти…
Оскільки він жив в її квартирі, то після розлучення вирішив повернутися в свою, яку ніби-то подарував мені і дітям.
Свекор і свекруха просили мене пробачити їх синочка, але я так не можу.
За два дні я забрала дітей і переїхала спершу до батьків, а потім на орендовану квартиру.
Батьки пообіцяли, що допоможуть мені з покупкою житла, але не в області, а в районному центрі.
Може це й на краще, подалі від Святослава, а то хтозна, що йому далі в голову збреде…
Автор – Наталя У.
Передрук заборонено!
Фото ілюстративне спеціально для ibilingua
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною