fbpx
життєві історії
Чоловік перестав допомагати мені по дому, я відмовилася йому готувати. Він найняв собі домробітницю

Навіщо я запропонувала родичам чоловіка зупинитися у нас? Навіщо? Ні-ні, все пройшло добре: вони привезли продукти, готували, прибирали за собою, а коли їхали, то залишили нам гроші в поштовій скриньці, хоча їх ніхто не просив.

Все пройшло добре, крім одного жирненького нюансу: чоловік, як зазвичай, після вечері став мити посуд. І нарвався на єхидний сміх і звинувачення в подкаблучнічестве.

На думку свекра, працюючий чоловік не повинен будинку пальця об палець ударяти, а миття посуду – тільки жіноче заняття.

Чоловік зніяковів. Я сама домила посуд, щоб не ставити його в нелегкий стан. І в ті рідкісні випадки під час візиту гостей, коли посуд в раковині все ж була, її мила я.

Гості поїхали. Я смажила відбивні. У раковині сковорода, дві тарілки і пара вилок. Поспросіла чоловіка помити, поки я пройдуся по квартирі з пилососом.

– Ні. Я не буду мити посуд! – уперся чоловік і процитував свого батька з його «жіночим заняттям».

Я сіла на табуретку, ледве стримуючи сльози образи, і почала себе накручувати:

– Добре. Жіночими заняттями буду займатися я. А ти візьмеш на себе чоловічі. Завтра ж я звільнюся з роботи і буду займатися миттям посуду і надраіваніем підлог. А ти будеш мене забезпечувати!

– Звільняйся! – розщедрився любий і пішов дивитися телевізор.

Посуд я помила сама. Думки про звільнення з голови викинула – ось ще, хорошу роботу втрачати через тарганів, підселення свекром в голову мого чоловіка.

На наступний день я приготувала вечерю тільки собі. Чоловік прийшов на кухню тоді, коли я ганяла по тарілці залишки соусу. Він заглянув у порожню сковорідку і жалібно протягнув:

– А мені?

Я відкрила холодильник і дістала пластиковий контейнер із залишками бекону, пару яєць, помідорів і кетчуп:

– Смачного! Май на увазі: якщо ти не помиєш за собою посуд. я її викину. Я прийшла з роботи, втомилася, хочу відпочити. Не хочеш іноді мені допомагати – роби свою половину домашніх жіночих справ сам!

Він нічого не помив. Я слово дотримала – все викинула. Через півтора тижні в нашій квартирі залишилися лише келихи, які я дістала з коробки в кухонній шафі, щоб попити чай. Чай з келиха … Це був початок кінця.

Вечорами в будні я гризла яблука і банани, чоловік вечеряв в кафе. У вихідні я їхала до мами, він замовляв піцу.

Коробки не викидалися, а акуратно складировались: за те, що я не готувала чоловікові, він відмовився виносити сміття.

Так на нашій кухні з’явилося моя особиста відро для сміття. Щоранку я виносила фруктові останки, і з почуттям виконаного обов’язку і похмурого самозадоволення йшла на роботу.

Читайте також: – Тобі, синку, треба було б її вдapuтu разок, звідки ти її знайшов взагалі!

Фруктові вечора тривали два тижні. Відмовившись від ситної вечері, я схудла. А якщо врахувати, що на продуктах я економила, нічого більше не купуючи, то вирішила оновити гардероб, отримавши зарплату.

Яскраві пакети з обновками підняли настрій. Ненадовго. Варто було мені переступити поріг квартири, як в ніс вдарили запахи м’яса, а підлогу мало не засліпив чистотою. З кухні, крім запахів, доносився спів. Співала баба.

Чоловік сидів за столом перед порожньою нової тарілкою і пускав слину дивлячись на пурхає по моїй кухні німфу в короткій сукні і з глибоким декольте.

– Мила, познайомся: цю кухонну чарівницю звуть Вероніка, вона – моя домробітниця. Вероніка буде приходити три рази в тиждень і готувати для мене їжу. Ми домовилися тільки на підготовку, за неї я буду платити сам. За прибирання квартири треба доплачувати.

-Ще я купив посуд, чекай потім подивишся і додаси свою половину. Сьогодні Вероніка прибрались, з тебе рівно половина – дві тисячі, – задоволено посміхнувся чоловік.

Я мовчки дістала дві купюри, поклала їх на стіл і кивнула:

– Візьміть, Вероніка. Дякуємо. Але мою половину квартири відтепер я буду прибирати сама. Хочете – мотузочки натягайте, хочете – по підлозі ізолентою розмічайте. За посуд платити не буду – сама собі куплю. Приємного вечора.

Увечері, повертаючись на дивані у вітальні, я зрозуміла важливу річ: акт непорозуміння затягнувся, і мій шлюб тріщить по швах. Ми обоє працюємо, обидва добре заробляємо, обидва втомлюємося. Тягти побут тільки на себе – звільніть. До того ідіотського зауваження все було добре. А раз чоловікові чиясь думка дорожче, ніж комфорт нашої сім’ї, то, будь ласка, нехай заводить домробітниць, замовляє піцу і обростає брудом. Але – без мене.

У перший же вихідний, що пішов після диванних роздумів, я почала збирати речі і підбирати на ноутбуці знімне житло поруч з роботою.

– Ти надовго? – мимохідь запитав без п’яти хвилин колишній чоловік, кивнувши на сумки.

– Так. Назавжди. Щасти тобі, холостий життя: я подам на розлучення. Я так жити не хочу. І не буду. Я не хочу приходити з роботи і вечорами шуршашть по дому, в той час як ти будеш відпочивати за телевізором або комп’ютером. Це не чесно. Ми відразу домовилися, що побут ділимо. Не влаштовую я – шукай собі в дружини рабиню домівки.

Кінець тиради вийшов змазаним – я голосно захлюпало носом, не в силах стримати сльози. Чоловік сів поруч і мовчав, переварюючи почуте. Дзвінок скайпу трохи розрядив обстановку. Я взяла ноутбук в руки і відповіла.

– Лєнусь, здрастуй, моя хороша! Я ось що дзвоню: в середу дядько Толя з Ханти-Мансійська до Москви приїде. До нас заїжджати не буде. Ти мені ось що скажи: вам рибу треба? Якщо треба, я тобі номер телефону дам, ви домовитеся про зустріч. Якщо не треба – він її комусь іншому віддасть, – скоромовкою вивалила свекруха, придивилася до мене і насупилася: – Ти плачеш? Що трапилося? Лєна, у вас все добре?

Я кивнула, ковтаючи сльози.

– Лєна, що не мовчи! Лєна! Дай відповідь, будь ласка! – почала турбуватися моя співрозмовниця, майже перейшовши на крик.

Картинка у неї за спиною почала рухатися – вона кудись пішла.

– Мам, привіт, все добре! – чоловік трохи повернув до себе екран і помахав їй рукою.

– Точно все добре? – вона ще більше насупилася, зайшла на свою кухню і поставила свій нетбук на кухонний стіл.

На задньому фоні, за спиною свекрухи, красувався її чоловік. Він мив посуд, щось весело насвистуючи.

Ми з чоловіком переглянулися. Я проковтнула жартування, а чоловік мовчати не став:

– Що ж це ти, батя, жіночою справою займаєшся? Не мужик?

– Я чоловік! І якщо я вирішив помити посуд в своєму будинку, то помию! Ніхто мені не указ! – пирхнув свекор і став насвистувати ще голосніше.

– Мам, ми зайняті трохи, потім вас наберемо! – чоловік зачинив кришку ноута і повернувся до мене.

Розмова була довгою і не найпростішим. Ми обидва повинилися в упертості і невмінні слухати один одного. Вероніці була дана відставка, все стало так, як раніше.

Це був корисний урок. Дуже корисний. І для чоловіка, який зрозумів, що класти він хотів на чужу думку, і для мене – треба було відразу сісти і нормально поговорити, а не починати загрожувати і готувати тільки собі, навіть не попередивши про це.

Все повернулося на круги своя: вечорами ми разом готуємо і миємо посуд, у вихідні упорядковуємо квартиру. Один мінус: віра в чоловіка похитнулася. І чи допоможе час – я не знаю.

facebook