fbpx
життєві історії
– Чоловік узяв кредит, уявляєш? – поділилася моя знайома, Ірина. – І три роки платив його мовчки. Я навіть не знала нічого! Ну чому було не сказати? Ми ж сім’я!

– Чоловік узяв кредит, уявляєш? – поділилася моя знайома, Ірина. – І три роки платив його мовчки. Я навіть не знала нічого! Ну чому було не сказати? Ми ж сім’я!

У Ірини чудова сім’я – чоловік і дві дочки двох з половиною і чотирьох років.

Ірина не працює, сидить удома з дітьми. Звичайно, гроші їм потрібні. Але Ірина з чоловіком розсудили – діти зараз важливіше. Тим більше родина не голодують.

Все найнеобхідніше для життя є, а подорожі і розваги вони дозволять собі пізніше, коли буде така можливість. Ну не завжди ж діти будуть маленькими…

Але пару тижнів тому під час збирання Ірина знайшла випадково папку з документами про те, що її чоловік, виявляється, три роки тому брав кредит – на величезну, як для їх сім’ї, суму.

Само собою, Ірина про цей кредит була ні слухом ні духом. Судячи з документів, в даний час кредит вже виплачений, причому, закритий зовсім недавно.

Чоловік, припертий до стіни зі сльозами і документами в руках, зізнався: так, мовляв, гроші брав. Ну, а що такого?

Сам брав – сам і розрахувався. Зі своєї зарплати. Третина якої, виявляється, три роки йшла на цей кредит. Гроші потрібні були для літньої дуже далекої родички, мати попросила.

– Але чому ти мене до відома не поставив? – не вкладається у Ірини в голові.

– Не хотів тебе хвилювати! – незворушно відповів чоловік. – Ти тоді при надії була другою дочкою, на збереженні лежала. Я знаю, що почала б хвилюватися, переживати – навіщо? Не дати грошей тітці Ніні, я вже не міг, вона нас з мамою після розлучення з батьком свого часу дуже підтримала…. Ну збрехав, так. Але це з кращих спонукань, з любові до тебе… Та що таке взагалі трапилося щось, через що істерика?  Кредит вже виплачений! Нічого такого не сталося! Всі живі, здорові. Розслабся! Ця ситуація вже в минулому!

Розслабитися і жити, як раніше Ірина чомусь не може.

І навіть не так шкода грошей, які в їхній родині, якщо чесно, були зовсім не зайві. Але справа не в грошах, а у втраті довіри. Чоловік натискає на те, що промовчав про кредит, щоб не хвилювати Ірину. Вона людина, легко впадає в паніку.

Тим більше в стані такому. Так вона б просто ночі не спала, якби всі ці три роки знала, що на їхній родині висять борги! Останнім часом тільки й втішала себе тим, що, мовляв, у нас зате квартира своя і боргів немає, не те, що у деяких, про яких в газетах пишуть…

А виявляється, вона просто багато чого не знала. Та й зараз – де гарантія, що немає якихось ще обставин, яких Ірина не знає і від яких чоловік її береже…

Обдурити дружину «з благородною метою», наприклад, щоб поберегти її нерви і здоров’я – допустимо, як вважаєте?

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page