fbpx

Чому 11 вересня на столі обов’язково має бути багато смачної їжі

Вважалося, що Іван Пісний – це своєрідний рубіж у проведенні польових робіт.

11 вересня відзначається свято Усікновення голови пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. У народі 11 вересня називали Пісним. Вважалося, що з цього моменту осінь поступово вступає в свої права.

Навіть говорили: “Прийшов Іван і за собою літо відвів”. Відзначали, що птахи 11 вересня відлітають у теплі краї. Святкували цей день без пісень і веселощів, але на столі обов’язково має бути багато смачної їжі. У цей час також можна було збирати різні коріння.

Є деякі заборони цього дня. Наприклад, 11 вересня не можна було збирати та вживати в їжу капусту, яблука, цибулю – все те, що нагадувало б людську голову. Пов’язано це з тим, що 11 вересня церква вшановує пам’ять Івана Хрестителя, який був обезголовлений.

Читайте також: 11 ВЕРЕСНЯ: ЯКЕ СВЯТО, ЩО І ЧОМУ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА РОБИТИ

На Івана пісного забороняється їсти нічого круглого, варити борщ (з круглого капустяного качана), зрізати мак, копати картоплю і рвати яблука. Крім того, не можна в руки ніж брати – це, згідно з прикметами, до великого нещастя.

З цього дня літо закінчується, і разом з ранніми заморозками приходить осінь. Якщо в цей день журавлі летять на південь — осінь буде короткою і незабаром ляже сніг.

Також 11 вересня відзначали день Куприяна. Починали копати картоплю, прибирати буряк і моркву. Говорили, що саме в Купріянів день – 11 вересня – журавлі збираються на болотах і міркують, куди і яким шляхом їм відправитися в теплі краї.

Крім того, 11 вересня вшановують пам’ять усіх воїнів, які раніше загинули в боях і битвах. Обов’язково обдаровували жебраків і знедолених людей, пригощали їх їжею.

Вважається, що Іван Пісний – це своєрідний рубіж у проведенні робіт. Так 11 вересня, в полі вже не виходили, але займалися приготуванням різносолів.

Також 11 вересня відкривалися осінні ярмарки і торги. Говорили, що саме достаток у їжі робив дотримання посту дуже складним.

Народні прикмети:

Як чути грім, то має бути тривала й тепла осінь.

Ранній відліт журавлів – на ранню весну.

Журавлі на південь полетіли – рання зима буде.

Джерело.

You cannot copy content of this page