fbpx

Чому 16 липня треба бути особливо обережними

Саме посередині літа, на Мокія, селяни відправлялися збирати мак.

У церкві 16 липня вшановують пам’ять святих Мокія і Марка. Жили вони в часи правління імператора Максиміліана і були відомі як ревні християни. У період opгaнізованих гонінь Мокій і Марк були арештовані і язичники намагалися змусити їх поклонятися ідолам.

Згідно з переказами, коли святих підводили до жертовника, то перед ними вийшла маленька дитина, яка стала заважати їм і не давала пройти. Тоді язичники жорстоко побили дитину, після чого брати ще більше зміцнилися в своєму переконанні не кланятись ніяким ідолам і продовжувати славити Ісуса Христа.

Крім того, 16 липня вшановується пам’ять благовірних князів на ім’я Костянтин і Василь Ярославські, які проживали в період навали хана Батия. Володимир пішов з життя в результаті тривалої хвороби, а Костянтин, беручи участь у битві з полчищами татар.

Цей день вважався в народі нещасливим, тому на Мокія краще не починати нових справ і взагалі слід бути обережним. Саме на Мокія селяни відправлялися збирати Мак.

Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, що була в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде.

З особливою шаною слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.

Тривав 16 липня сінокіс, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.

Читайте також: ТРИ СПОСОБИ ЗМУСИТИ ЧОЛОВІКА РЕВНУВАТИ

Прикмети 16 липня:

Постійно чути гуркіт грому під час грози – чекай тривалої негоди.

Мошки і комарі в’ються колами – прикмета того, що в найближчі сім днів встановиться гарна погода.

Павук виходить з гнізда і тче нову довгу павутину — на гарну погоду.

Комарі літають роєм – на гарну погоду.

Джерело.

You cannot copy content of this page