fbpx

Чому 17 серпня, треба запасатися часником і остерігатися дощу

Починалися цього дня дрібні дощі у вигляді мряки, які були дуже згубні для сіна.

17 серпня вшановується пам’ять святої Євдокії (Явдохи), яка жила в IV столітті і народилася у родині багатих римлян. Під час гонінь, організованих щодо християн перським царем Сапора, разом з 9 000 віруючими Євдокія була також арештована.

Перебуваючи в полоні, вона продовжувала проповідувати віру в Христа серед жінок і багатьох звернула в релігію. За це її піддали жорстоким знущанням, після чого обезголовили.

Крім цього, 17 серпня церква вшановує пам’ять семи Ефеських отроків: Іамвліха, Максиміліана, Моан, Мартиніана, Костянтина, Антоніна. Ці брати спочатку були воїнами, але покинули військо, звернувшись у віру.

За це були покарані – їх замурували в печері на цілих 200 років. Легенда свідчить, що, коли печеру відкрили, отроки були живі. Після того, як народ став свідком події чуда, брати відійшли.

Зазвичай на Євдокію селяни збирали врожай часнику. Починалися 17 серпня дрібні дощі у вигляді мряки, які були дуже згубні для сіна, а тому намагалися до настання цього дня сховати сіно в коморах і захистити від вологи.

Читайте також: КОМУ НЕ МОЖНА ПИТИ МОЛОКО

Закінчувався 17 серпня сезон збору малини, і якщо чоловіки були зайняті польовими роботами, то в ліс за ягодами відправлялися жінки і діти. Малина була одним з найулюбленіших і доступних ласощів для селян.

У народі Євдокію називали Сіногнійкою, Малинівкою. Господарі 17 серпня намагалися прибрати бадилля до тих пір, поки воно не висохло, щоб скласти в компостну яму. Крім того, дозрівали цибуля і часник.

Прикмети 17 серпня:

Погожий день – то й листопад буде погожий, а коли хмарно і дощить – то й листопад буде сірий, і рано засніжить.

Рясно вродила малина – врожай і на хліб.

Сім отроків сім дощів несуть.

Якщо дощ – все сіно згниє.

На Євдокію зривають огірки.

Джерело.

You cannot copy content of this page