У цей день обов’язково готували пироги з малиновою начинкою.
20 серпня – день Марина-Пімена. Подвійну назву свято отримало за іменами двох мучеників – преподобного Пімена і мученика Марина. Пімен народився в XI столітті і з дитинства був схильний до різних xвopoб, будучи дуже слабкою дитиною.
Одного разу Пімен став просити батьків відвести його в Києво-Печерську лавру. Батько і мати послухали свого сина і, прийшовши в обитель, стали гаряче молитися про те, щоб Пімен видужав. Однак сам же Пімен просив Бога продовжити його страждання і вирішив постригтися в чернецтво.
У переказі йдеться про те, що постриг здійснили ангели, і коли кілька мешканці монастиря прийшли назустріч Пімену, то знайшли його в чернечих шатах.
Довгі роки преподобний хворів, але одного разу, незважаючи на це, зміг сам зцілити людину з важкою недугою, взявши з нього обіцянку служити йому до самої cмepтi. Чернець був досить ледачий, і незабаром його знову вразила важка xвopoбa.
Пімен знову вилікував людину, давши йому аналогічне повчання. Видужав сам Пімен за три дні до своєї cмepтi. Це допомогло йому завершити всі свої справи і попрощатися з родичами.
Крім того, 20 серпня вшановується пам’ять мученика Марина, який жив за часів правління імператорів Галлієна і Валеріана в III столітті. Згідно з переказами, він був страчений язичниками, які відрубали йому голову.
Після Марина-Пімена в ліс за малиною більше не ходять. У народі 20 серпня відзначали настання осені і поступове завершення літа.
Читайте також: ЧОГО НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ МОЖНА РОБИТИ В ЯБЛУЧНИЙ СПАС
Спостерігали за журавлями, які саме в цей час відправлялися в теплі краї. Починають 20 серпня сіяли озимину. Завершується пора літніх гроз.
20 серпня на столі обов’язково були пироги з малиновою начинкою – цим відзначали завершення літа.
Прикмети 20 липня:
Якщо зміна місяця (народжується місяць) відбувається вранці – буде тепла погода, а якщо ввечері – холодна.
Туман зникає після сходу сонця – погода очікується хороша.
Якщо лелеки готуються до відльоту, осінь буде холодною, а зима – ранньою.
Ластівки збираються у великі зграї – до грози.