fbpx

Чому 24 серпня вважають cтpaшним і мoтopoшним днем, коли не можна пити

Колись 24 серпня селяни вважали наймоторошнішим днем.

У церкві 24 серпня вшановують пам’ять мученика Євпла, який жив у III-IV столітті і служив в місті Катані (Сицилія) архідияконом.

Прославився тим, що носив з собою Євангеліє і при кожному зручному випадку намагався виступити з проповіддю. Правда, в один з таких днів Євпла схопили язичники і відвели до імператора.

Його піддали численним тортурам, але навіть у цьому випадку він не погодився прийняти язичницьку віру. Під час страти Євпл продовжував проповідувати – з тим і пoмep.

У народі день Євпла, 24 серпня, вважався одним з найстрашніших. Говорили, що в цей день на болотах скаче кінь, який намагається відшукати свого вершника, котрий зaгuнyв і випав з сідла. З настанням темряви кінь приходить на цвинтар і починає жалібно плакати.

Деякі сміливці намагалися зловити коня, але у них не виходило це зробити. Легенда свідчить про те, що в тих місцях, де з’являється такий білий кінь, раніше було побоїще. Багато хто вірив, що коні – це блукаючі душі предків.

Не можна було пити 24 серпня, оскільки до людині, яка випила, обов’язково з’являться небіжчики і покарають його.

День 24 серпня був досить страшним у свідомості селян, які вірили, що в ніч на 24 серпня на кладовищах розгулюють привиди, тому за вікном можна почути свист, співи, виття і інші сторонні звуки.

Читайте також: ЧОМУ У ДЕНЬ ЛАВРЕНТІЯ, У БICIВ НЕМАЄ ЖОДНИХ ШАНСІВ ПОБЕШКЕТУВАТИ

У цей же день, за народною прикметою, на болотах і на кладовищах загоряються блукаючі вогні, вид яких бентежить забобонних людей: вважається, що це бродять душі небіжчиків і потопельників.

Починали стригти овець на Євпла, адже шерсть тварин вже досить сильно відростала. Майстрині 24 серпня робили нитки з овечої вовни, а потім в’язали теплі речі. Помічали, що в цей день з дерев поступово починають обсипатися листя.

Народні прикмети на 24 серпня

Якщо вітер, який раніше дув кілька днів, нарешті, припиняється, то можна сподіватися на хорошу погоду незабаром.

Дощ під час сходу сонця – прикмета до того, що негода триватиме протягом декількох днів.

Якщо день Євпла випадає на молодий місяць, і в цей час стоїть ясна погода – у вересні дощів буде дуже мало.

Вранці туман стелиться над поверхнею водоймищ – прикмета того, що буде кілька погожих днів.

Джерело.

You cannot copy content of this page