fbpx
Breaking News
Приготувати смачний торт з безе, горіхами і пудингом можна, випікши один-єдиний корж. Тому рецепт сміливо можна назвати швидким і простим
Ваша страва вдасться смачною й ароматною, якщо ви будете знати, які прянощі до чого підходять. Ідеальна шпаргалка!
Ніна слухала подругу і розуміла, що Ліда розповідає про її коханого Макса… – Він тааакий!.. Ти навіть не уявляєш! – торохтіла про свого нового хлопця Ліда. – Чорнявий, підкачаний, спортивний! А почуття гумору в нього яке! Ми вчора цілий вечір Києвом на його новенькому срібному «Рено» каталися, а потім повечеряли в його улюбленому ресторанчику… Максим такий уважний… На ранок дівчата придумали план помсти.
Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. Чоловіки не люблять дітей від першого шлюбу жінки. Чому?
Всім нам хочеться зустрічатися з приємними і світлими людьми, але це не так просто. Всі люди різні, і навіть є ті, хто може заздрити або радіти чужим неприємностям. Найсильніша молитва, яка захистить від поганих людей
Суспільство
Чому 9 серпня краще не працювати, щоб бути з хлібом

Цього дня грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися.

9 серпня вшановують пам’ять блаженного Миколи Кочанова – Новгородського чудотворця і юродивого, який кинув качан капусти в іншого юродивого і перейшов по воді без моста.

Також 9 серпня вшановують пам’ять Пантелеймона – цілителя, який числиться в лику великомученика. Народився Пантелеймон приблизно в III столітті на території Никодима, а батьком його був багатий язичник.

Батько відправив Пантелеймона вчитися лікарській справі до доктора Євфросинія. Зовсім скоро Пантелеймон стає відомим лікарем і знайомиться з Єрмолаєм – одним з місцевих проповідників, якого вшановують 8 серпня. Саме Єрмолай звертає Пантелеймона в християнську віру.

Сам Пантелеймон увірував у Христа в той момент, коли звернувся до нього з молитвою, просячи зцілити дитину, яку вкусила змія, і ніяке лікування не діяло.

Після цього Пантелеймон вирішує присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям. Так, наприклад, він безоплатно лікував всіх хворих. Активно допомагав християнам, які перебували у в’язницях.

Одного разу Пантелеймон був заарештований і відправлений на суд до імператора Максиміліана, який став закликати Пантелеймона відректися від віри в Христа. Однак сам Пантелеймон запропонував імператору знайти хвору людину і запросити найкращого лікаря.

Коли це було зроблено, то стали намагатися вилікувати хворого, і у звичайного лікаря це зробити не вийшло. Пантелеймон же зцілив нещасного, і багато свідків цього дива звернулися у віру. Сам же Максиміліан дуже розгнівався і наказав стратити Пантелеймона.

Його прив’язали до оливи і відрубали голову. Переказ свідчить, що після цього на дереві відразу стали з’являтися плоди.

Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі змови і обряди.

Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали з минулого врожаю капусту і готували листкові пиріжки з начинкою. Такими пиріжками пригощали мандрівників, жебраків і дітей.

Прийнято було 9 серпня йти до церкви для освячення колосся, зібраного з полів. Потім це колосся треба було зберігати в будинку.

Читайте також: ЧОМУ ВОСЬМОГО СЕРПНЯ ЗАМІСТЬ ЯБЛУК КРАЩЕ З’ЇСТИ КАРТОПЛЮ

У цей день прийнято було починати прибирання вівса. У той же час, в негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися.

Говорили, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити – пожежа буде. Це пояснювалося як раз тим, що блискавка може вдарити у стіг.

Народні прикмети на 9 серпня

Всі трави, зібрані 9 серпня, будуть володіти цілющими властивостями.

Мурахи закладають входи в мурашники – скоро буде дощ.

Сильно стрекочуть і стрибають коники – прикмета до того, що погода буде ясною і сухий.

Джерело.

Related Post

facebook