fbpx
Суспільство
Чому не можна витягнути лампочку з рота

Всім відомо, що якщо засунути собі в рот лампочку, самостійно її вже не витягнути. Періодично все ж з’являються експериментатори, готові підтвердити це на практиці.

Результат, як правило, один – виклик швидкої допомоги або поїздка в найближчу лікарню. Джерело

Так що ж насправді відбувається?

Лампочка легко поміщається в рот завдяки своїй обтічної грушоподібної форми. Вся справа в тому, що спочатку наші лицьові м’язи перебувають в дуже спокійному, розслабленому стані, тому вони розтягуються з легкістю.

Коли в роті виявляється лампочка, він залишається розкритою, напруга лицьових м’язів посилюється, вони перенапружуються, трапляється спазм, і м’язи починають стискатися.

Cпрацьовує правило природи – рот повинен закриватися, адже людина поклала в нього “їжу”. Але щелепи не змикаються, м’язи так і залишаються в розтягнутому стані і їх просто починає зводити від спазму.

Чим довше за часом лампочка залишається в роті, тим сильніший спазм трапляється. З цієї причини ви не зможете своїми силами витягнути лампочку з рота. Без кваліфікованої допомоги тут не обійтися.

Не варто пробувати витягнути лампочку самостійно. Крихке скло, з якого зроблений предмет, може розбитися, поранивши ротову порожнину.

Кажуть, якщо людина не боїться, то він легко виймає лампочку з рота, головне, витягнути її швидко, тобто до того як м’язи спазмуються.

Медичний спосіб витягти лампочку з рота

При наданні допомоги “потерпілому” лікар прибирає головну причину, яка не дозволяє лампочці вийти назовні – спазм жувальних м’язів.

Це можна досягти шляхом введення препарату, наприклад, реланиума, який послабить напругу в щелепних м’язах і тоді лампочку можна буде витягти без праці. У хірурга також є в арсеналі спеціальні інструменти саме для таких випадків.

Процедура безболісна, але вкрай неприємна. Після того, лампочка буде ліквідована, людина ще протягом кількох годин буде відчувати певний дискомфорт в щелепи, а то і зовсім не зможе закрити рот.

Читайте також: Назвали продукти-підробки, які ми вживаємо щодня

Домашній спосіб дістати лампочку з рота

Цей спосіб розробили хірурги. Що знадобиться:

  • Носовичок;
  • Маленька викрутка або цвях (120 мм);
  • Шнурки.

1. Носову хустку слід акуратно скласти гармошкою. Шнурки прив’язати за краї хустки. Повинна вийти невелика пов’язки для рота.

2. Тепер необхідно за допомогою мотузочок просунути хустку в рот і обернути їм лампочку, щоб краю виступали. Зробити це непросто – заважає все: зуби, мова, блювотний рефлекс.

3. Тепер повністю розправте хустку. Шнурки знімаємо.

4. Акуратно розбиваємо лампочку викруткою або цвяхом. Осколки лампочки виявляються загорнутими в хустці. Порізатися не повинні, все осколки залишаються в хустці.

Важливо. При самостійному витягуванні лампочки з ротової порожнини і одному незручному русі, людина може отримати вивих нижньої щелепи, що призведе природно до травми.

Для бажаючих на своєму досвіді відчути те, чи можна витягти лампочку з рота чи ні, придумали спеціальні карамельки у формі звичайної лампочки, які не заподіють вам ніякої шкоди, станувши в роті.