fbpx
Суспільство
Чому Олена Зеленська прийшла до Папи Римського в чорному: пояснення

Дружина українського президента Володимира Зеленського Олена під час їх спільного візиту до Папи Римського Франциска наділа чорне вбрання і покрила голову мереживом в тон, оскільки цього вимагає протокол.

У мережі встигли з’явитися припущення, що у першої леді – траур, проте аналогічні сукні дружин інших президентів розвінчали здогадки.

Причиною такого вибору дружин президентів є традиції Ватикану і особливий дрес-код.

Наприклад, в чорному до понтифіка приходили дружини п’ятого президента України Петра Порошенка, президентів США Дональда Трампа і Барака Обами, а також інших світових лідерів. Джерело

Суть цієї традиції полягає в тому, що чорне плаття і чорне мереживо на голові (мантилья) символізують траур у зв’язку з втратою світської влади Папою Римським. Згідно з протоколом, саме таке вбрання для жінок, удостоєних аудієнції у понтифіка, є правильним.

А ось в біле дозволено одягатися лише католицьким королевам, а також дружинам і вдовам католицьких монархів. Цей звичай називається “привілей білого”.

Читайте також: ВЧОРА ПОДРУЖКА ПРИГОСТИЛА ДУЖЕ СМАЧНИМ ПЕЧИВОМ. СЬОГОДНІ ЗРАНКУ ПЕРШЕ, ЩО Я ЗРОБИЛА – СПЕКЛА ЙОГО. ПЕЧИВО ВИЙШЛО ПРЕЧУДОВЕ, НІЖНЕ, НАЙСМАЧНІШЕ, А ЯКІ АРОМАТИ ВІД ВИПІЧКИ НА КУХНІ ВИТАЛИ, СЛОВАМИ НЕ ПЕРЕДАТИ. ГОЛОВНЕ – РОБИТЬСЯ ШВИДКО, ПРОСТО.

Фото з відкритих джерел.

facebook