fbpx
Цікаве
Чому прийнято плювати через ліве плече і чому саме ця дія береже від усього поганого: в яких випадках потрібно це робити

Народні прикмети – ми ними користуються з незапам’ятних часів, щоб уберегти себе, а також залучити в життя благополуччя.

Звичка плювати через ліве плече є у багатьох, але не всі знають, що саме означає такий жест. Джерело

Але кожна прикмета має своє тлумачення, і триразовий плювок через ліве плече – не виняток. Ця прикмета, як і багато схожих (наприклад, стукіт по дереву), є обережний, і служить для того, щоб не наврочити і уберегтися від неприємностей .

Ближче познайомтеся з тлумаченням цієї прикмети, щоб розуміти, чому саме ця дія береже від усього поганого і в яких випадках потрібно поплювати через ліве плече.

Плювки через плече – відносно нова прикмета, яка прийшла до нас з появою православ’я.

Пізніше, з появою православної релігії, стукіт по дереву трансформувався в плювок через ліве плече. Це пояснюється тим, що за лівим плечем у кожної людини сидить біс і підштовхує до гріховним вчинкам. Таким жестом люди намагаються відгородитися від його впливу і не встати на шлях саморуйнування. Плювки через плече стали оберегом від пристріту , якщо ненавмисно сказано зайве.

Плювок через плече також пов’язати з магічних обрядів і ритуалів, якими люди користуються з незапам’ятних часів. Саме слина використовується в більшості з них, допомагаючи провести потрібний ритуал і захистити себе від неприємностей.

Плювок через ліве плече – це своєрідний захист, яку використовують для того, щоб наміри втілилися в життя, і ніхто не зміг перешкодити цьому.

Сказавши зайве, людина розуміє, що недоброзичливці або інші обставини можуть порушити плани, тому таким чином намагається захистити себе від біди.

Спльовувати через ліве плече прийнято тричі, адже це число асоціюється з Ісусом Христом і має в релігії величезне значення. Тричі стукають і по дереву, щоб не наврочити, уникаючи осики і дерев’яних стільниць.

Церква не схвалює таких забобонів, тому як тільки Господь Бог може вберегти від бід і показати шлях до щастя.

Проте багато разом з захисними молитвами і раніше використовують безліч прикмет, які дісталися нам від наших мудрих предків.

Вірити забобонам чи ні – справа кожного, проте багато хто вважає, що в нешкідливих ритуалах немає нічого поганого, і продовжують, часом навіть несвідомо, плювати через плече.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page