fbpx
Цікаве
Чому сьогодні, 1 листопада, не можна господиням прати, а тим більше, вивішувати мокрий одяг на балкон чи вулицю: не випробовуйте долю!

Чому сьогодні, 1 листопада, не можна господиням прати, а тим більше, вивішувати мокрий одяг на балкон чи вулицю: не випробовуйте долю!

Кожного року 1 листопада вшановують пам’ять родичів, які покинули цей світ. Це свято називають Днем всіх святих, яке пов’язане з культурою язичників. Кельтські племена 1 листопада святкували Самайн – переддень Нового року. Язичники вірили, що цей день наділений містичною силою. За повір’ям, у День всіх святих, душі ушедших повертаються у свої колишні будинки, щоб отримати їжу.

Саме в цей час, 1 листопада, стародавні римляни відзначали свято Фералія, яке було пов’язане з пам’яттю про ушедших. З цієї причини збереглися традиції святкування. День всіх святих вшановують і до теперішнього часу, незважаючи на те, що язичництво викорінилося християнською церквою. Відтак, сучасний День всіх святих є версією старого язичницького свята Самайн.

Що не можна робити у День всіх святих

– У День всіх святих не можна озиратися, почувши за спиною кроки, адже це може бути дух ушедшого.

– Не можна залишати відчиненими вікна та двері у будинку.

– Варто уникати будь-яких суперечок, адже вони можуть призвести до поганих наслідків.

– Одяг, який сушиться на вулиці або на балконі – краще забрати, або ж перенести прання на інший день. Вважається, що людина, яка одягне цей одяг – буде притягувати до себе нещастя.

Що можна робити у День всіх святих

– За допомогою яблука можна дізнатися долю. Плід варто розрізати на дев’ять частин, вісім з’їсти, а дев’яту кинути через плече. Якщо швидко озирнутися, ймовірно, можна побачити того, хто призначений долею.

– Якщо кинути в багаття два каштани, можна дізнатися про згоду в родині. Треба простежити, чи розкотяться вони в сторони, чи згорять лежачи поруч. Якщо розкотяться – в сім’ї можливі чвари, якщо згорять разом – чекайте спокою, розуміння та затишку.

– Цього дня можна дізнатися про кількість майбутніх дітей. Для цього треба у посудину з водою виливати по краплі яєчний білок, дивлячись на малюнок, який з’являється на воді. Зображення, яке виллється на воді – символізуватиме стать майбутньої дитини.

– У хлібі треба запекти каблучки, монетки і ґудзики. Шматочки хліба роздати всім, хто хоче дізнатися майбутню долю. Вважається, що той, хто отримав каблучку в наступному році одружиться або вийде заміж, знайдена монетка символізує фінансовий потік, а той, кому попадеться ґудзик – проживе рік без кардинальних змін.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua