fbpx

Чому важливо читати книги вголос дітям старшого віку

Незважаючи на те, що школярі в 4-5 класі можуть самостійно читати книги, важливо, щоб батьки не забували читати їм вголос. Чому?

Користь від читання малюкам – від ползункового віку і трохи старше – відома добре. Тим не менш, є також безліч переваг, які можна отримати від читання вголос тим дітям, які вже вміють читати самостійно.

За статистикою на 2016 рік, всього 38% батьків, чиє чадо знаходиться у віці від 5 до 8 років, і 17% – у віці від 9 до 11 років продовжують читати літературні твори своїм дітям вголос.

Рецензент дитячих книг і батько Ріган МакМахон  виділяє дев’ять основних причин, по яким батькам варто читати вголос чаду.

1. Це допомагає розширювати словниковий запас

Дитина, якій читають, дізнається більше нових слів, а також знає, як їх правильно вимовляти і в якому контексті використовувати.

2. Розвиває розуміння

Коли діти залучені в історію, і їм справді цікаво слухати розповідь, вони намагаються вникнути в сюжет, як можна більше. У цьому випадку варто задавати супровідні питання: чи подобається дитині персонаж, що станеться далі і так далі.

3. Покращує аудіювання

Дітям стає легше сприймати інформацію на слух і краще розуміти те, що кажуть їм, наприклад, в школі.

4. Скріплює зв’язок між батьками і дітьми

Теплі спогади про те, як мама або тато читали тобі казки, можуть змусити тебе раз і назавжди полюбити книги. Література буде асоціюватися з дитинством.

5. Чи допоможе ознайомити дитину з різними жанрами

Читання вголос дозволяє батькам познайомити дітей з різними жанрами книг і оповідань, допомагаючи дітям зрозуміти, які їм подобаються більше.

Читайте також: 5 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЗЕЛЕНОГО ЧАЮ

6. Хороший спосіб вивчити класичну літературу

У школі дитині може бути складно сприйняти твори Шевченка або Шекспіра. Однак в більш затишною і розслабленою домашній обстановці їх набагато легше засвоїти.

7. Допомагає у вирішенні складних питань.

Діти часто пропускають слова батьків про те, що можна робити, а що ні, повз вуха. Але якщо прочитати йому історії, в яких герої потрапляють в непрості ситуації і справляються з наслідками, дитина зрозуміє мораль.

8. Будить цікавість

Тим дітям, які старші 12 років, можна читати статті з газет і журналів про різні події в світі.

9. Чи допоможе знайти спільні інтереси з дитиною

Після прочитання книг обговорюй сюжет, персонажів і всю історію зі своїм чадо. Таким чином, ви встановите зв’язок і будете знаходити більше цікавих тем для розмов в майбутньому.

Джерело.

You cannot copy content of this page