fbpx
Суспільство
Чи можна жінкам заходити до церкви в штанах? Який одяг вибрати для храму? – розказав священник

Ще пару десятків років назад, в храм, дівчата і жінки ходили виключно в сукнях і спідницях. Цей одяг був вільним і не викликає. Джерело

Штани вважалися виключно чоловічим одягом, тому дівчат, а вже тим більше жінок старшого віку, побачити в них було просто неможливо. Потім дівчата вже почали носити штани, але до церкви все ж приходили в спідниці.

Ось і зараз, особливо для людей, які бувають в храмі нечасто, актуальним залишається питання, чи можна заходити до церкви в брюках.

Охоче ​​відповідають на це питання православні священики і, саме їх думку з приводу даного питання варто розглянути детальніше.

Чи можна дівчатам в храм в штанах – позиція священнослужителів

Оскільки ми живемо в сучасному світі, де вже трохи відійшли від традицій минулого, виганяти з храму дівчину або жінку за те, що прийшла вона не в спідниці, а брюках не стане ніхто.

Дійсно, допустимо дівчатам ходити до церкви в брюках, але все ж краще дотримуватися встановлених традиції, кажуть священики.

Про те, що дівчина повинна ходити в спідниці, а не штанях, кажуть правила православної віри, тому від них краще сильно не відхилятися.

Священики чітко говорять про те, що навіть тим дівчатам, яким не дуже подобаються сукні та спідниці, все ж варто зробити виняток, для відвідування церкви. Щоб цей вчинок дався дівчині легше, варто сприймати спідницю, як елемент дрес-коду.

Потрібно розуміти, що якщо на прогулянку недоцільно ходити в вечірніх сукнях і на підборах, а на роботу в нічній сорочці, то і для походу до церкви, штани не стають кращим варіантом.

Штани можна одягати на роботу, прогулянку, носити вдома або вирушаючи за покупками, а ось до церкви варто одягатися скромніше, вибравши вільну спідницю, яка буде не надто короткою.

Читайте також: Притча ,,Як стати доброю та щасливою матір’ю?”. Варто прочитати всім!

Те, що дівчина прийде до церкви в спідниці – це не просто данина традиціям чи примхам священиків, а, в першу чергу, шанобливе ставлення до святого місця, яким є будинок Божий.

Звичайно ж, якщо жінка далеко від будинку, не має можливості переодягнутися, але хоче зайти до церкви, щоб помолитися або поставити питання священику, то вона сміливо може йти туди в брюках.

Навіть якщо дівчина чи жінка з якихось причин йдуть до церкви в брюках, вони повинні бути максимально вільного крою, щоб не обтягувати і не підкреслювати фігуру. Якщо дівчина одягнена занадто зухвало, вона може наштовхнути прихожан-чоловіків на гріховні думки.

Який одяг вибрати для храму?

Варто сказати про те, що жоден церковний канон не забороняє дівчатам носити штани, але все ж є нагадування того, що одяг для церкви повинна бути скромною і не викликає.

Дівчина, яка йде в храм, повинна розуміти, що відправляється вона туди не показувати свою фігуру або демонструвати почуття стилю, не звернути на себе увагу чоловіків або висловлювати індивідуальні переваги, а молитися Богу.

Значить, керуючись вище сказаним, вибирати спідницю або плаття для церкви потрібно за наступним принципом:

  • спідниця або плаття не повинні бути вище коліна;
  • одяг не повинен бути щільно облягає;
  • варто утриматися від речей яскравих і помітних кольорів;
  • якщо дівчина вибирає плаття, то плечі і зона декольте повинні бути закритими.

Якщо все ж доводиться йти в брюках, то краще відмовитися від джинсів і легінсів, а віддати перевагу суворим, прямим, що не облягає, класичним штанів.

Форма одягу може і не впливати на духовне розташування людини, але все ж краще бути скромним не тільки духовно, а й зовні.

Крім викликає одягу, дівчатам до церкви не варто робити яскравий макіяж, адже вони йдуть на спільну молитву, а не вечірку і, про це забувати не варто. Чим скромніше буде зовнішній вигляд, тим краще.

Вибираючи одяг для храму, головне не забувати про розташування свого духу, адже людина повинна бути налаштований виключно на зустріч з Богом і молитву, відкинувши всі проблеми і нюанси світського життя на другий план.

Так, дівчатам краще ходити до церкви в спідниці, а й жінок в брюках звідти не виганяють, головне, щоб наміри людини були хорошими.

Звичайно ж, дівчат в купальнику в церкву ніхто не пустить, а ось скромні класичні брюки – це не так вже й страшно, варіант допустимий, хоч і небажаний.

facebook