fbpx
Суспільство
Де в Україні дихається найлегше, а де повітря найбрудніше: дані Центральної геофізичної обсерваторії

За даними Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б. Срезневського, серед міст з дуже високим рівнем забруднення в першому півріччі поточного року перебували (в порядку зниження) Дніпро і Маріуполь, з високим рівнем забруднення – Одеса, Миколаїв, Кам’янське, Кривий Ріг, Херсон, Київ, Луцьк, Запоріжжя, Рубіжне, Краматорськ та Лисичанськ.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2019 року було в таких містах, як Горішні Плавні (на 39-му місці), Світловодськ (38), Ізмаїл (37), Олександрія (36) і Харків (35).

“Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був обумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин”, – констатується в дослідженні ЦГО.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень в 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначався вміст 22 забруднюючих речовин, включаючи вісім важких металів.

Джерело 

facebook