fbpx
Цікаве
Де він, що говорить і робить зараз? Чому Анатолія Кашпіровського і сьогодні багато хто поважає і вірить у цілительський гіпноз лікаря з Хмельницькій області. Запросили і на Останкіно – цей період слави Анатолій Михайлович і називає своєю головною помилкою

Де він, що говорить і робить зараз? Чому Анатолія Кашпіровського і сьогодні багато хто поважає і вірить у його цілительський гіпноз? Зараз про все дізнаємося.

Анатолій Кашпіровський став одним із найвпливовіших людей наприкінці вісімдесятих років. Що вже казати, до його думки прислухалися в партії, а скептики не поспішали звинувачувати лікаря в шарлатанстві.

Щоправда, успіх все одно швидко змінився забуттям. Яким же був шлях найвідомішого в СРСР лікаря і чим він займається сьогодні?

Анатолій Кашпіровський народився у Хмельницькій області у багатодітній родині. Батько майбутнього гіпнотизера був військовим, проте юний Толік зовсім не збирався йти стопами свого батька.

Натхнений вивченням людини, юнак після школи вступив до Вінницького медичного інституту. Після його закінчення Кашпіровський вступив на службу до психіатричної лікарні імені академіка А. І. Ющенка, де й працював понад чверть століття.

Цікаво, що Анатолій Кашпіровський встиг побути навіть психотерапевтом збірної СРСР із важкої атлетики.

Однак перші його кроки до слави проявилися саме в українському телебаченні у сімдесятих роках. Тоді він провів кілька телепрограм, на яких Анатолій Михайлович мав намір вилікувати дітей від певних особливостей. Кашпіровський мав намір ввести їх у стан, близький до гіпнозу.

– У мене були виступи по лінії товариства “Знання” з 1964 року – неймовірна кількість лекцій, демонстрацій психологічних дослідів. 1971 року – проведення знеболювання під час 17 операцій, – згадував він.

А вже невдовзі на телебаченні сталося неймовірне. У прямому ефірі лікар, перебуваючи в Москві, зміг ввести в психологічний стан наркозу пацієнтку у Києві. Зрештою їй все зробили без анестезії.

Вже скоро Анатолій Кашпіровський міг похвалитися трикімнатною квартирою у Києві. Що цікаво, сусідами лікаря були міністр охорони здоров’я та командувач військового округу. А незабаром психотерапевта запросили і на Останкіно. Саме цей період слави Анатолій Михайлович і називає своєю головною помилкою.

Справа в тому, що Кашпіровського запросили лише на шість передач.

– Я про це згадую вдень та вночі, щодня. Чому ж я так схибив? Потрібно було далі продовжувати! Принаймні хоча б рік чи два. 30 передач чи хоч 10. Це була моя фатальна помилка. Я міг там бути нескінченний час. В очікуванні тих передач пустіли вулиці міст.

В результаті ефірний час, що звільнився, заполонив Аллан Чумак, чиї сеанси зцілення через воду збирали глядачів по всьому Союзу не менше Кашпіровського. Анатолій досить негативно ставився до програми Чумака. Та й у надздібності екстрасенса він не вірив. Не любив Анатолій Михайлович, коли йому вішали ярлик мага, медіуму чи гіпнотизера.

Сам лікар пояснював свої методи лікування впливом на підсвідомість. А ось академік Максименко назвав Кашпіровського основоположником телепсихотерапії.

Але, звичайно ж, знаходилися і скептики, які не довіряють черговому шарлатан з телевізора. Серед них були й колеги, які згадували про емоційні  розлади у глядачів.

Навіть з’явився термін «синдром Кашпіровського». Так, згідно з ним, пацієнти більше довіряли самозціленню, ніж класичному у лікуванню. Але самого Анатолія Михайловича це зовсім не зупиняло. Він, як і раніше, продовжував випускати книжки, організовувати семінари по усьому світу.

Не обходилося без допомоги бідним пацієнтам. Так, наприклад, пан Анатолій подарував кілька квартир своїм клієнтам у Молдові та Узбекистані. А в Білорусі взагалі презентами стали кілька автобусів.

Анатолій Кашпіровський був одружений двічі. Перший раз ще замолоду. Шлюб з Валентиною тривав понад двадцять років. Проте родинне гніздо не витримало постійних роз’їздів психотерапевта на пік успіху на телебаченні. На жаль, не це стало головним випробуванням цього союзу. У Анатолія Михайловича з Валентиною народилися двоє дітей: Сергій та Олена.

З популярністю Кашпіровський вирішив перевезти сина до США через те, що хвилювався за його безпеку. Слідом за ними в Америку вирішила перебратися і Олена, яка пішла стопами батька і також стала лікарем.

Проте на батьківщину дочка лікаря так і не повернулася.

–  Це була помилка. Важко склалося життя, моєї дівчинки немає. Вона переїхала із чоловіком до Канади і там не стало. Ось така історія. Син тут, у Каліфорнії. Доводиться періодично приїжджати. Це дуже важко. Мені їхати до Канади – це все одно, як на Голгофу: кожен момент про неї нагадує. Це дике випробування.

У 1992 році Кашпіровський вирішив випробувати успіх у шлюбі вдруге. Його шанувальниці з Чехії було лише 20 років, коли вони розписалися. Однак і цей союз не витримав випробування відстанями. У 2014 році вони розійшлися після десяти років життя у різних країнах.

Де й що робить Анатолій Кашпіровський сьогодні?

На перший погляд може здатися, що з розпадом СРСР Анатолій Кашпіровський зник з радарів і зажив простим життям разом із сином у США.

Однак це зовсім не так. Адже про психотерапевта згадували і гумористи у своїх програмах, і навіть кінематографісти. І тим, і іншим Анатолій Михайлович неодноразово обіцяв подати до суду за невдалі жарти та неузгодженість сюжетних історій.

Сьогодні Анатолій Кашпіровський продовжує гастролювати по всьому світу із семінарами, творчими вечорами та навіть сеансами. Більше того, лікар веде особистий канал на YouTube.

– В основному я лікую певні захворювання. Ось у чому полягає моя робота, яку не бачать журналісти. Або не хочуть бачити. Вони начепили на мене ярлик “гіпноз”.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page