fbpx
Суспільство
День Святого Патрика 2018: чи можна працювати в це свято

День святого Патріка відзначають у всьому світі 17 березня.

17 березня вшановується пам’ять ірландського святого Патрика. Цей день є державним святом в Ірландії, Північної Ірландії, на острові Монтсеррат і в канадській провінції Ньюфаундленд і Лабрадор.

В Україні і в багатьох інших країнах світу його відзначають неофіційно. Працювати в цей день не заборонено, проте не забудьте вшанувати пам’ять святого вдячною молитвою.

День Святого Патрика 2018: що це за свято

Цей день символізує прийняття християнства в Ірландії, проте вже давно є святом культурної спадщини країни в усьому світі. Урочистості в День Святого Патрика зазвичай включають паради і фестивалі, виконання танців кейлі і носіння зеленої одягу або трилисників.

Історія свята День Святого Патрика

В кінці IV століття в Британії, яка перебувала тоді під римським пануванням, в родині римських громадян Кальфурніуса і Кончесси народився син, якого назвали Мевін Суккат.

Згодом весь світ дізнався його як святого Патрика. Незважаючи на те, що батько хлопчика був дияконом місцевої церкви, Мевін в ранні роки своєму житті не був прихильником віри в єдиного бога. Коли йому було 16 років, його захопили в полон пірати. Мевіна продали в рабство в Ірландію, де він шість років пас худобу. Саме там молодий чоловік прийшов до християнської віри.

Читайте також: НАД УЗБЕРЕЖЖЯМ США НАВИСЛА ХМАРА-МOНCТP

Згідно з переказами, юнак несамовито молився, і Господь зглянувся над ним. Бог вказав йому, як врятуватися з полону, завдяки чому Мевін повернувся до Британії. Незабаром він покинув рідну домівку і попрямував до Галлії (територія сучасної Франції), щоб стати служителем церкви.

Через декілька років служби він був присвячений в єпископський сан і названий Патріціусом (Патріком), що означає “батько своїм людям”. У 30-ті роки V століття майбутній святий за дорученням тата Целестина I почав свою місію в Ірландії.

Вважається, що особливість встановлення християнства в Ірландії полягала в тому, що воно стараннями Патріка було прийнято практично безкровно.

Народ переходив в нову віру в масовому порядку, а правителі надавали святому Патріку всіляке сприяння. З особистістю святого Патрика і його діяльністю в якості місіонера пов’язано багато легенд.

Вважається, що саме він приніс писемність в Ірландію, а також вигнав з острова всіх змій, хоча в Ірландії їх ніколи не було. Кажуть, що така легенда розповідає про подвиги святого, а образ змії варто сприймати не буквально, а як язичництво, з яким несамовито боролися в ті часи.

Джерело.

facebook