fbpx
життєві історії
Десь через пару років після відходу свекрухи мені потрібно було зайти в її квартиру і дещо забрати. Матвій тоді вже дома практично не з’являвся, а я все ніяк не могла зрозуміти, чому він так себе веде. Я добралася туди ближче вечора, і коли піднялась на сходовий майданчик, почула, що за дерев’яними дверима чути дитячий сміх. Я не розгубилася, і продзвонила в двері

Десь через пару років після відходу свекрухи мені потрібно було зайти в її квартиру і дещо забрати. Матвій тоді вже дома практично не з’являвся, а я все ніяк не могла зрозуміти, чому він так себе веде. Я добралася туди ближче вечора, і коли піднялась на сходовий майданчик, почула, що за дерев’яними дверима чути дитячий сміх. Я не розгубилася, і продзвонила в двері.

***

Всі подруги заздрили Уляні: вона вийшла заміж за серйозного чоловіка. Матвій займався бізнесом, мав прекрасну квартиру в новому елітному будинку, три іномарки, котедж за містом. Йому було 32 роки.

Уляна закінчила університет, рік попрацювала в школі вчителем. А влітку після закінчення навчального року вони відгуляли весілля.

Після одруження Матвій порахував, що його дружині не варто за копійки сидіти в школі з дітьми, витрачати на них нерви і час. Краще сидіти вдома, чекати його з роботи і готуватися до появи спадкоємців. Уляна погодилася.

У перший рік заміжжя подруга побувала з чоловіком в двох країнах далекого зарубіжжя, привезла звідти масу вражень і різних дорогих речей. Тільки ось ходити в них було нікуди.

Подруги в будні трудилися з ранку до вечора, а у вихідні займалися домашніми справами, що накопичилися за тиждень. У чоловіка Уляни було своє коло ділових людей, в який він не вводив дружину.

Уляна засумувала. Спадкоємець все не з’являвся, гострота почуттів до чоловіка пройшла. Вона, впоравшись з нечисленними клопотами по квартирі, тинялася з кімнати в кімнату.

Через рік Матвій лише зрідка заїжджав вдень додому. Увечері повертався пізно, втомлений, роздратований. Говорив, бізнес його похитнувся.

Спочатку попередив дружину, що треба бути більш стриманою у покупках. Потім став вимагати звіту у витратах за місяць, пізніше за тиждень.

З калькулятором в руках доводив, що на життя їм вистачить вдвічі менше грошей, ніж вони витрачають зараз. Уляна захвилювалася, хотіла вийти на роботу, але за фахом місця не знайшла.

Вирішила записатися на курси, але раптово тяжко захворіла мати Матвія, і Уляна на два роки перетворилася в доглядальницю. Матвій перевіз матір в свою з Уляною квартиру.

Вся важка праця по догляду за літньою жінкою лягла тільки на плечі Уляни. Чоловік ще рідше став з’являтися вдома.

Після відходу мами Матвій став мовчазним, сумним. На дружину дивився відсторонено. Його робочі дні подовжилися, вихідні майже завжди були зайняті.

Уляна не розуміла, що відбувається з чоловіком, поки одного разу їй не знадобилося у справах заїхати в квартиру свекрухи, в якої вона не була вже кілька років.

Коли вона підійшла до дверей квартири, то почула за нею дитячий плач. Уляна розгубилася, адже була впевнена, що квартира пустує. Але все ж таки зважилася подзвонити у двері.

Їй відкрила молода жінка. Як виявилося, це друга сім’я Матвія. Вони оселилися в цій квартирі ще до того, як захворіла Любов Микитівна. Але як тільки свекруха злягла, її відвезли до Уляни.

Уляна, дізнавшись про це, зазнала величезний стрес. Зберегти шлюб вже було неможливо.

Уляна не взяла з собою нічого, крім кількох особистих речей, які помістилися тільки в одну валізу, і поїхала до тітки в інше місто. Очевидно, не хотіла, щоб хоч щось нагадувало їй про таке нещасливе сімейне життя.

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page