fbpx
життєві історії
Дід Максим розумів, що невістку його поява в квартирі сильно дратує, але все, що він міг зробити, це по менше попадатися їй на очі. Тому частенько сидів на лавочці під під’їздом, спершись на ціпок. Уляна поверталася з роботи, і робила вигляд, ніби його на цій лавці не існує. Та одного дня вона на балконі побачила свого сина. Поговоривши по-душам, жінка змінила свою думку

Дід Максим розумів, що невістку його поява в квартирі сильно дратує, але все, що він міг зробити, це по менше попадатися їй на очі. Тому частенько сидів на лавочці під під’їздом, спершись на ціпок. Уляна поверталася з роботи, і робила вигляд, ніби його на цій лавці не існує. Та одного дня вона на балконі побачила свого сина. Поговоривши по-душам, жінка змінила свою думку.

Старість це те, чого уникнути нікому не вдасться. Нам здається, що ми завжди будемо молоді, але потім починаються проблеми із зором, пам’яттю, закінчуються сили. Якщо поруч є ті, хто подасть руку допомоги, — це чудово. Але бувають ситуації, коли старих кидають напризволяще.

Так і сталося з героєм нашої розповіді. Розум у нього залишався ясним, а ось зі здоров’ям уже почалися проблеми. Сім’я сина прихистила його у міській квартирі, але особливо не зраділа цій ідеї. Невістка Уляна прямо рвала і метала, адже дід через вік був уже неохайним, повільним, неакуратним.

До того моменту, поки з рук старого випадково не вислизнула тарілка. Невістка пересадила діда за окремий стіл і видала йому старий посуд, який не б’ється.

Він розумів, що невістку дратує його присутність. Дід Максим все частіше відмовлявся від їжі і сидів на лаві біля під’їзду до пізньої ночі. Уляна не звертала на це уваги, її зміни в дідовому настрої не хвилювали від слова зовсім.

Якось молодший син сидів на балконі і колупав поліно.

— Денисику, чим ти займаєшся? — спитала вона сина.

— Роблю вам з татом посуд з дерева, щоб ви потім сервізи не розбивали.

Після цієї фрази Уляна прийшла до тями і усвідомила, що неправильно ставилася до свекра. Вона зрозуміла, що її маленький син уже все розуміє та копіює поведінку. Невістка того ж дня повернула свекру нормальний посуд і пересадила за обідній стіл. Більше вона старого не ображала.

Наші вчинки впливають на формування нашого майбутнього. Завжди думайте про те, до чого приведуть ваші дії та слова.

Фото ілюстративне – спеціально для ibilingua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!