fbpx
Breaking News
Спізнився, не встиг попрощатися з живою. Уві сні Руслану хотілося підійти до бабусі, обійняти, поцілувати рідні натруджені руки. Але вона, хоч і стояла, здавалося, зовсім поруч, тільки він намагався наблизитися – віддалялася, танула в сірому тумані, і лише обличчя залишалося чітким. Руслан бачив, що бабуся хмурилася, дивилася на нього сумними очима. “Що я маю зробити, щоб ти мене простила? Щоб я сам себе пробачив?” – питав у неї і прокидався.
Обожнюю мамині пісні голубці з грибами та пшоном! Вони такі смачні, що навіть мій чоловік любить їх більше за звичайні. Такі голубчики здавна готують у нас на Полтавщині. Спробуйте!
Ці речі треба прати набагато частіше, ніж ми думаємо і робимо це. І ось чому!
Бабусині макові пиріжки – найсмачніша макова випічка, яку я куштувала! Як я ностальгувала за ними все життя! А тут, коли була у мами, зазирнула до старого, ще бабусиного зошита, а там – яке щастя! – цей рецепт! Мама за ним не пекла – їй завжди ніколи було. А я не втерпіла, і прямо вчора наготувала цілу гору бабусиних фірмових макових пиріжечків, а сьогодні від них лишилося всього купка. Така смакота!
Це надзвичайно смачний сирник, який може стати достойною альтернативою торту. Сподобається навіть тим, хто не дуже любить сир!
Суспільство
Для чого 18 серпня, потрібно кричати і що варто з’їсти, аби стати найгарнішими

Раніше виливали на землю трохи олії, повертаючись на кожну сторону світу. Вірили, що це захистить землю від вітрів, хуртовин, граду

18 серпня відзначається день святого Євстигнія, який народився в III столітті на території Антіохії. Шість років йому довелося служити у військах Риму, заставши часів правління імператора Діоклетіана і Максиміліана, Констанціі Хлрое і Костянтина Великого.

Згідно з переказами, одного разу Євстигній стає свідком божественного явища, побачивши хрест, складений з зірок. Саме цей знак обіцяв перемогу в битві. У старості Євстигній вирішив повністю присвятити себе Богу, після чого пішов на батьківщину і там проводив час у молитвах, а також здійснював добрі справи і відвідував храми.

У той час влада перебувала в руках Юліана Відступника, який робив все, щоб відродити язичницькі традиції. За доносом зловили Євстигнія і привели його на суд. Там він викрив імператора у злочинах, скоєних проти віри Христової, поставивши в приклад імператора Костянтина, який правив раніше, колишнього захисника християн. Розгніваний Юліан наказав стратити Євстигнія.

Селяни 18 серпня ходили в поле, щоб закликати жнива. При цьому вимовляли наступний змову: “Мати Сира Земля! Вгамуй всяку гадину нечисту від привороту, обороту і лихої справи”.

Потім виливали на землю трохи олії і так робили чотири рази, повертаючись на кожну сторону світу. Вірили, що це, за прикметами, захистить землю від вітрів, хуртовин, граду. Наприкінці обряду склянку з маслом залишали в полі.

Під час жнив 18 серпня намагалися знайти стебло, на якому одночасно росло б 12 колосів. Таку знахідку належало зберігати до наступної весни в будинку і називали її “житнього маткою”.

Під час наступного посіву зерна з житньої матки кидали в землю, сподіваючись на багатий урожай.

У Євстигнієв день господині за звичаєм замішували ячмінний хліб з першого помолу. Традиційно в цей день їли сиру цибулю з хлібом, сіллю і квасом. Така традиція за віруваннями надавала тілу здоров’я (підвищувався імунітет).

Читайте також: НАСІННЯ СОНЯШНИКА: КОМУ ЇСТИ МОЖНА, А КОМУ НЕ МОЖНА

Аобличчю – здоровий свіжий вигляд. Крім того, зв’язки цибульки розвішували в кімнатах, що сприяло очищенню повітря (і зараз відомий той факт, що цибуля є прекрасним антисептиком).

Старовинний обряд на 18 серпня: молоді хлопці і дівчата на заході сонця виходили в поле і намагалися крикнути якомога голосніше. Гарне відлуння обіцяло сонячну погоду. Близьке відлуння означало, що незабаром буде дощ.

Народні прикмети на 18 серпня

Яка погода 18 серпня – таким і грудень буде.

Не можна в полі співати – тільки на дорозі.

П’явки на поверхню води спливають – дощ буде.

Земляні хробаки виповзли 18 серпня з-під землі – чекай дощу.

Увечері відлуння чується далеко – буде теплий день. Якщо ж відлуння 18 серпня глухе, то наступний день буде похмурим.

Джерело.

Related Post

facebook