fbpx
життєві історії
До засмученої Галини підійшов Ростик. Я одразу помітила, що щось трапилось, адже після декількох слів він почав її обіймати і витирати сльози. В цю ж мить до них підбігли і самі свекри. Тут і я не втрималась. – Ну хіба так можна? У нас весілля, а ви тут цирк влаштували! – Яка ж ти безсердечна, – заявила свекруха, – ти також в любий момент можеш бути на її місці. – Здивувало лише те, що Ростик промовчав

До засмученої Галини підійшов Ростик. Я одразу помітила, що щось трапилось, адже після декількох слів він почав її обіймати і витирати сльози. В цю ж мить до них підбігли і самі свекри. Тут і я не втрималась. – Ну хіба так можна? У нас весілля, а ви тут цирк влаштували! – Яка ж ти безсердечна, – заявила свекруха, – ти також в любий момент можеш бути на її місці. – Здивувало лише те, що Ростик промовчав.

***

До нас з Ростиком на весілля Галя прийшла одна, без чоловіка. Вона віддала Ростику конверт з подарунком, посміхнулася і сказала:

– У Романа не вийшло. Справи.

Мало того, що вона прийшла одна, хоча запрошення у неї було розраховане на дві персони, так ще й весілля нам зіпсувала.

Ростислав, коли його сестра відійшла, подзвонив її чоловікові. З жартівливим наїздом:

– Чувак, я одружився! А тебе немає! Що за справи? – хвилинне мовчання, бурхливі пояснення його співрозмовника. – Як розлучилися? Коли? Нічого собі у вас справи! А діти? Ну ви даєте!

Чоловік, поговоривши з Романом, прибрав телефон і знайшов Галину для того, щоб її вислухати і заспокоїти. Мені здалеку було видно, як вона мотає головою, сміється, намагається щось заперечувати. А потім Галя розридалася і обняла Ростика, забруднивши його білий піджак своєю косметикою.

Побачивши, що Галина виє, до них поспішили свекри. Вони стали перемовлятися, жестикулювати. Чоловік приніс своїй сестрі водички.

І так тривало весь вечір. У мене весілля, а наречений і його батьки вужем крутилися навколо нещасної покинутої. На мене навіть гості косо дивитися почали. А коли їх вух досягали шепотки зі звісткою про розлучення Галини, то вони йшли до неї зі словами співчуття і підтримки.

Я вирішила підійти і привести цей гурток за інтересами до тями, нагадати, що взагалі-то у нас з Ростиславом найщасливіший день у нашому житті, і ниття зі скаргами на розлучення не доречно.

– Ти сама коли-небудь можеш опинитися на місці Галини, – присоромила мене свекруха, варто було мені вимовити пару фраз.

Чоловік промовчав, немов погодившись. А його сестра лиш заблищала заплаканими оченятами.

Я почала міркувати, що якщо людині погано, то вона не піде веселитися на свято. Що Галина раніше могла повідомити про своє горе: розлучення – це справа не одного дня. Тим більше, у них діти.

У будь-якому випадку був суд, як потім з’ясувалося, ще й не одне засідання. І вона мовчала, нікому нічого не сказавши. Зате на моєму весіллі підвернувся такий вдалий привід поплакатися і повідомити всім про зміни у своєму житті.

Найсмачніший і красивий шматок торта віддали Галині. Їй потрібніше. Свекруха навіть спробувала скасувати наш з Ростиком танець: на її донечку можуть нахлинути спогади про її весілля, треба пожаліти дівчинку.

Тут вже я встала в позу і пригрозила чоловікові проблемами в сімейному житті, натякнувши, що його родичі розбредуться по домівках, а ми-то з ним разом залишимося.

Поліпшивши момент, коли сестра чоловіка залишилася на самоті, я поцікавилася причиною мовчання.

– Не хотіла псувати вам настрій. Ви такі щасливі були, до весілля готувалися. Мама метушилася, ти сукню вибирала, Ростик світився від радості. У мене язик не повернувся сказати.

– А так краще вийшло, так? Тебе не бентежить, що свято у мене, а всі навколо тебе на задніх лапках стрибають? – я розлютилася, тому не стала підбирати слова.

– Вони – моя сім’я! Переживають. Я додому поїду, щоб тебе не бентежити.

За законом підлості, її останню фразу почув Ростик. Відразу почав відмовляти, але Галина все одно поїхала. І я залишилася в цьому винною: вигнала бідолаху. Слідом за Галиною пішли її батьки, звинувативши мене в черствості і безсердечності.

Так ця зірка споганила наше весілля. Ось я на сто відсотків впевнена, що якби мій чоловік не подзвонив Роману, то Галина все одно б кому-небудь поплакалась. Не дарма ж вона мовчала про факт розлучення, хоча могла батькам і відразу повідомити. Вони ж її сім’я, як вона сама заявила.

Ось навіщо так чинити? Чого вона хотіла домогтися? Опинитися в центрі уваги? Щоб всі хороводи навколо неї водили? Якщо ти зібралася на весілля, так залиш усі свої проблеми вдома! Навіщо людям такий день псувати?

На цьому Галя не заспокоїлася. Через два дні, коли ми з Ростиком купували квитки в Таїланд, щоб провести час удвох, він видав геніальну думку:

– А давай Галинку з собою візьмемо? Їй зараз не завадить змінити обстановку, розвіятися.

Навряд чи він сам до цього додумався, чи не так? У мене мало істерика не трапилася, прямо в офісі туроператора. Я запропонувала чоловікові летіти з сестрою, без мене, прямо озвучивши, що третій зайвий у цій подорожі.

– А що такого? Ну не хочеш, не візьмемо її з собою.

— Не хочу!

На тому й зупинилися. Сестра чоловіка залишилася вдома.

Зате варто було нам повернутися в Україну, як ми зіткнулися з ворожістю з боку свекрів. Вони навіть презенти не взяли, швиденько мене з Ростиславом випровадивши під приводом того, що їм не до нас.

Я дуже зла на цю хитрюгу. Зробити шоу з розлучення на чужому весіллі – зуміти треба. Зі свекрами все зрозуміло: Галина їхня дочка, як не крути. Так що вина за зіпсовані відносини лежить тільки на ній. Ось ні краплі не здивована, що Роман її кинув: як з такою інтриганкою жити можна?

Фото ілюстративне, з вільних джерел

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page