Мій Роман колись у сільській раді був шанованою людиною. Я працювала секретаркою. Нас тоді познайомили, ми почали товаришувати!
Який це гарний час – час, коли молоді люди закохані!
“Галю, я хочу з тобою зустрічатись. Можна?”
Я погодилась. Бачила відважного, рішучого, мужнього Романа. Закохалась у нього. Через певний час він мені зробив пропозицію… Все було як у людей – дім, робота, діти.
У нас дві донечки. Між ними рік різниці. Коли підросли, то були одна одній не тільки сестрами, а ще й подругами. Всім ділилися, були щасливі!
Старша Віра була самовпевненою у собі, ніколи ні в чому не сумнівалась, часто Любі помагала по життю (для того й є рідні сестри)!
Серце тривожилось більше за меншу: життя у неї не склалось! У неї старша донька Ніна і молодший синочок Матвійко (дитина з особливими потребами).
Зять Петро заглядає часто у чарку: “Як мені з тобою не пощастило, ти навіть дитину не могла нормальну мені подарувати. У всьому винна сама, що наш Матвійко такий!”
Люба за все переживала, з лікарень не виходила, стала замкненою, з цього стану не може вийти: “Мамо, як маю далі жити, що ж робити? Я не витримую! Помочі від чоловіка нема!”
Мені дуже шкода нашу Любочку. Але маємо далі жити. “Чим зможемо тим допоможемо!” – так підбадьорювали ми донечку нашу.
Роман дуже перейнявся долею меншої доні, серце не витримало, завчасно покинув нас!
Зовсім інша історія з Вірою. Вона вийшла заміж за хорошого чоловіка, тямущого у всіх справах! Дім швидко збудували, виховують сина. Вірніше, виховали, адже нещодавно відгуляли весілля.
Віра дуже любить усіма командувати, тому перед шлюбом внука я була у неї на “побігеньках”. “Зроби так, а не інакше” -, часто повторює вона мені. А в день шлюбу мого онука Віра була сама не своя. Хвилювання зашкалювало!?
Я прийшла до перукаря на зачіску, а тут дзвінок від Віри: “Ах, що ти собі позволяєш, квіти біжи розстав у церкві! Вже встала і пішла!”
Такої грубіянки я не виховувала! Чому вона так до мене ставиться?
Або деколи в неділю після церкви забіжить (я вже нерада тоді), бачить, що не прибрано, починає вигукувати ще сильніше, а особливо за брудний посуд чи ганчірку для посуди.
Що “криво” лежить починає прибирати. З мітлою бігає по хаті. Я спокійно жити не можу, бо постійно переживаю, як Віра прийде – почне мене виховувати.
Деколи наберуся сміливості та й прошу: “Віро, допоможи Любі, як можеш – чи морально, чи матеріально. Ти трішки краще живеш. Потурбуйся про сестру.”
“Мамо, ви що з глузду з’їхали, не буду пхатись до Любиного життя. У неї є чоловік, який має дбати. Я ж не винна, що собі обрала такого Петра!”
Одного разу прийшла сусідка, бачила, що я трішки піднепала: “Бачу, Галю, ти потребуєш допомоги лікарів. Вигляд такий у тебе – бліда, схудла, може, поїдемо з тобою на консультацію?”
Відчуваю, що скоро “зустрінусь” з Романом, але так важко мені, що донечки стали, як чужі одна до одної. Як мені їх поєднати? Що має статися, щоб вони жили в любові? Невже так і будуть жити?
Автор – Наталя У.
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Передрук заборонено!
Недавні записи
- Сваха моя має дачу, а то сезон копання картоплі і консервації. Ясне діло, що їй не до онуків. Ось вона й подзвонила мені, щоб пожалітися. Як мені за дочку соромно було, ви й уявити не можете. “Як не будете з онуками у вихідні сидіти, я вам забороню з ними бачитися”, – сказала їй Уляна. А окрім всього в мене в неділю день народження, а Уляна проти, щоб свекруха і вона за одним столом сиділи
- Півроку тому я розлучилася. І тепер зустрічаюся з рідним братом колишнього чоловіка. І колишня свекруха знову може стати діючою. У нього була своя квартира, непогана робота, а ще він на 5 років за мене старший. Ну й що, що особливо не любила. Що ж ти раніше мовчала, коли твій син покинув мене саму. І взагалі, це якось не по-божому і грішно. На що я їй відповіла, що, звичайно ж, розповім її онуку, коли він підросте
- Коли я побачила ціну на гелі для душу невістки, яку вона випадково залишила, – то ввечері влаштувала з нею серйозну розмову і попросила плати за квартиру або зʼїзджати. Поки мій син боронить Україну, у неї пляшечка в душі за 1000 гривень!
- Ми з чоловіком важко працювали, аби і доньці хватило на життя і нам залишалося. Звісно, не легка це задача. Навіть прийшлося зайняти гроші аби оплати навчання. Та схоже це все були дрібниці. Того літа на Львів прилетіло від “сусідів”. Біда сталася біля гуртожитку доньки. На щастя, то були канікули і все обійшлося, якщо так можна сказати. Єдине, що з поганого сталося, це повилітали вікна. Гроші на ті вінка збирали, обіцяли поставити до 30 вересня. Але є одне “але”
- Сестра в Італії жила багато й заможно довгі роки і я їй заздрила. Її розкішному життю, достатку,фінансовим можливостям. Нам так не жити! Місяць тому Галина повернула в наше рідне село на Полтавщині і приголомшила мене своєю пропозицією. З’явився наш первісток – синочок Даня. Минуло ще два роки, і народилася йому сестричка, дівчинку ми назвали Люба, на честь моєї бабусі. А ще через рік наша родина поповнилася третім малюком та стала багатодітною