fbpx

Дочка просить, щоб я не влізала в їх сім’ю, але я не можу дивитися, як з появою в них ще однієї дитини, Ярина геть забула про старшу. Я все розумію, дочка зайнята пелюшками та агуканнями, але коли я крайній раз бачила Софійку, на ній лиця не було. Нещодавно так собі подумала, що внучці в мене б жилося краще

Дочка просить, щоб я не влізала в їх сім’ю, але я не можу дивитися, як з появою в них ще однієї дитини, Ярина геть забула про старшу. Я все розумію, дочка зайнята пелюшками та агуканнями, але коли я крайній раз бачила Софійку, на ній лиця не було. Нещодавно так собі подумала, що внучці в мене б жилося краще.

Коли на світ з’явилася молодша донька, Ярина одразу почала віддалятися від старшої. Вона весь час проводить з нею, а на Софійку тільки злиться і все. Я вже навіть думаю про те, щоб старшу внучку забрати до себе, адже дитині потрібна любов і ласка.

Софійку донька привела на світ одразу після весілля. У них із чоловіком було все добре. Я їм квартиру подарувала, а свекри зробили сучасний ремонт. Загалом, молодята жили та раділи, не було у них причин для смутку.

З першою дитиною донька справлялася сама. Їй подобалося няньчитися з донькою, вона встигала і дитині приділити увагу, і всі домашні справи переробити. Та й Софійка була спокійною дитиною, тиха та слухняна.

Ярина хотіла спочатку двох дітей. Коли Софійці виповнилося 6 років, вони і почали планувати другого малюка. Дочка готувала морально Софійку до появи братика чи сестрички.

Все було просто чудово, адже весь цей час старша моя онука була оточена батьківською любов’ю та турботою. Я переживала, чи не зміниться до неї ставлення після народження другої дитини, але Ярина мене запевняла, що все під контролем.

Не дарма я нервувала і турбувалася. По-перше, всі родичі записалися в няньки, оскільки донька почувалася негаразд після виписки. Родина сюсюкалася з новонародженою дитиною, а Софійку всі ігнорували. Та й сама Ярина від дочки відсторонилася, я все частіше забирала внучку до себе з ночівлею.

Оскільки я була на пенсії, спільні вихідні мені були тільки на радість. Крім того, я намагалася ще й Ярині по дому допомогти. Вона ходила роздратована, нервова. Софійка це відчувала найбільше. Старша донька переживала все в собі, а мама не вибирала фраз.

Софійка змінилася. Якщо раніше вона була слухняною і доброю дівчинкою, то тепер вона все частіше вередує і замикається в собі. Вона припинила танцювати, слухати музику, навчання закинула. І я знаю причину такої поведінки – дитині потрібна мама.

Я намагалася пояснити дочці, що вона робить велику помилку, але та й слухати мене не хоче. Вона впевнена, що до старших дітей так і треба ставитись. Мовляв, діти ростуть, стають самостійнішими. Буквально кілька днів тому я взагалі почула від неї фразу: “Мені було б легше, якби Софійки взагалі не було!”

Зять також зауважує, що Ярина змінилася. Він вважає, що дружина перегинає палку, намагається компенсувати увагу Софійці. На прямий конфлікт не йде, а натяків дочка не розуміє.

Може, мені забрати старшу внучку собі, поки ще не пізно?

Що порекомендуєте зробити в такій ситуації?

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page