fbpx
життєві історії
Дочка заявила: «Ну я ж не сирота! Якщо що, ви допоможете». – А я, чесно кажучи, вже втомилася допомагати!

– Розлучатися зібралася наша Світлана! – зітхає п’ятдесятилітня Ольга Валентинівна.

– Сидить в декреті, дитині рік і два місяці, до саду ще, як до місяця, грошей немає, житла, природно, теж. Чоловік її не влаштовує! Лінивий, безініціативний, не допомагає по будинку, дитиною не займається.

Приходить з роботи і лягає на диван з телефоном. Чи не про таке життя вона мріяла! Світлані, дочки Ольги Валентинівни та її чоловіка, двадцять шість років, рік тому вона вийшла заміж. Джерело

Весілля як такого не було – наречену під розписку на пару годин відпустили в ЗАГС з відділення пологового будинку, де вона зберігала свою вагітність.

Ольга Валентинівна була не в захваті ні від шлюбу по зальоту, ні взагалі від швидкої появи онука, дуже просила дочка подумати, чи треба це, але хто б її слухав.

Молоді зняли квартиру, яку відмивала і приводила в порядок перед появою малюка Ольга Валентинівна. Ну а хто ще б став це робити? Світлані з шостого місяця лікарі прописали суворий постільний режим, вставати і ходити тільки до туалету.

Молодий чоловік намивати сантехніку і підклеюють відриваються шпалери не рвався, а свати і зовсім самоусунулися від того, що відбувається.

Промайнули пару раз за весь цей час на горизонті і все. Купувати все необхідне для дитини теж довелося Ользі Валентинівні з чоловіком.

– Свєтка лікарі говорили – раніше народиш, готуйся! – розповідає Ольга Валентинівна.

– Я дивлюся, восьмий місяць на носі, а у них ще ні пелюшки, ні сорочечки. Чоловікові кажу, знаєш що, поїхали, візьмемо мінімально необхідне, щоб було про всяк випадок. По парі сліпіков, кофтинок, комплект на виписку. Все одно стане в нагоді, зайвим не буде. А там вже потім вони визначаться і те, що ще потрібно, докуплять самі …

Читайте також: Незнайомка увійшла в квартиру подружжя. Олена не розуміла, що відбувається і слідом ходила за своєю гостею

Дива в черговий раз не відбулося. Ольга Валентинівна з чоловіком взяли дійсно мінімальний набір речей, в розрахунку на те, що Світлана потім докупить, але …

Докуповувати придане довелося дідові з бабусею вже в поспіху після народження онука, коли з’ясувалося, що у малюка є тільки те, що купили тоді «на Про всяк випадок »… Коляску, ванночку, стілець для годування, автокрісло, щоб возити дитину в машині, пеленальний стіл купували теж батьки Свєти.

І до цього часу на дочку і внука у них йдуть пристойні суми – благо, що обидва поки працюють, не пенсіонери, і ці витрати не вибивають з колії.

– Взуваємо, одягаємо і Свєтку, і дитину, а що робити! – зітхає Ольга Валентинівна.

– На одну зарплату живуть, та ще за оренду платять. А зарплата у зятя не те щоб сильно велика. Тільки на прокорм …

І з дитиною Ольга Валентинівна час від часу допомагає – правда, набагато менше, ніж, напевно, хотілося б дочки. Все-таки вони з чоловіком працюють, можуть підключитися тільки у вихідні.

До того ж дитина ще маленький, без мами надовго не залишається. А Світлана, відчувається, страшенно втомилася. Дитина цілий день кудись лізе, падає, вивчає світ, за ним потрібно дивитися і ходити по п’ятах.

Чоловік приходить ввечері і сідає відпочивати. Дитину йому можна нав’язати тільки під загрозою скандалу і ненадовго – наприклад, щоб помити посуд або прийняти душ.

І то в дев’яти випадках з десяти домивати Світлана вже під стукіт у двері і ниття чоловіка: «Ну ти скоро? Ти де там? Давай швидше!”

– Навіщо взагалі такий чоловік? – злиться Світлана.

– Ні грошей від нього, ні допомоги, ні участі. Однією і то простіше! Тим більше, одна не залишуся: у мене батьки є! Я ж не сирота. У разі чого, допоможуть! Приблизно так вона і заявила Ользі Валентинівні днями.

– А я, чесно кажучи, вже втомилася допомагати! – зітхає Ольга Валентинівна.

– Тепер мало того що гроші вкладати потрібно буде, так ще і ввечері після роботи з дитиною сидіти. Проживаючи в одній квартирі, все одно доведеться! З іншого боку, ну не вижену ж я дочка з онуком на вулицю …

Вона ж таки не сирота, дійсно! У складній ситуації треба допомагати … Як вважаєте, є шанс повернути дочку з небес на землю, дати зрозуміти, що вона вже виросла, і мама з татом їй, в общем-то, більше не зобов’язані? Як бути?