fbpx

Доля жінки: як насправді живуть арабські сім’ї

Прийнято вважати, що жінки в арабських сім’ях не мають ні голосу, ні прав. Нібито їх життя схоже на життя в клітці. Так це насправді чи ні, давайте розберемося.

  • Шлюб зумовлений

В арабському світі шанують сімейні цінності і традиції, які не змінювалися протягом століть. Вважається, що доля дівчини зумовлена її родичами. Вони самі вибирають для неї чоловіка, і її думкою ніхто не цікавиться.

Але насправді це не зовсім так. Якщо наречений не припав до душі нареченій, то вона має повне право йому відмовити.

  • Без калиму весілля не буде

Шлюбний контракт в арабських сім’ях давно є нормою. Тільки сам договір підписують не жених з нареченою, а батьки дівчини і майбутній чоловік.

Традиція калиму дотримується, але не є обов’язковою. Якщо дівчина хороша собою і утворена, то наречений може віддати за неї десятки або навіть сотні тисяч доларів.

Читайте також: КОРОЛЕВА ІСПАНІЇ ЛЕТИЦІЯ ВИЙШЛА В СВІТ В НАРЯДІ ЗА 70 ДОЛАРІВ

  • Всі чоловіки містять гареми

У багатьох арабських країнах офіційно дозволені гареми, але не у всіх чоловіків вони є. Основна причина – це гроші.

Утримувати кілька дружин – досить витратна справа, особливо з огляду на те, що чоловік повинен приділяти всім дружинам гарем однакову увагу. Якщо дарувати прикраси, то всім, а не однієї.

  • Не існує розлучень

Чоловік може розлучитися з жінкою, якщо скаже такі слова: “Талак, талак, талак”, що означає “відпускати, звільняти”.

Дружини бояться цих слів більше, ніж вогню. Якщо раптом чоловік їх вимовить, то дружина повинна покинути будинок в тому, що на ній надіто в цей момент.

Тому жінки намагаються завжди носити на собі всі свої прикраси, яких у них чимало. Адже в арабських країнах прийнято доводити свою любов не букетами квітів, а золотом.

  • Шлюби з іноземцями заборонені

Якщо арабська жінка зважиться вийти заміж за іноземця, то вона буде позбавлена громадянства. Шлюби з представниками іншої віри дійсно заборонені.

А ось чоловікові одружитися з іноземкою можна, але якщо він з нею розлучиться, то діти за законом залишаться з ним.

  • У жінок немає прав

Безумовно, главою арабської сім’ї є чоловік, але дружина також має багато прав. Вона може брати участь у вирішенні важливих сімейних питань.

Також жінці дозволяється носити будь-який одяг, але тільки при виході на вулицю вона повинна вдягати чорну накидку, так як її красу належить бачити лише дружину.

Якщо у арабської жінки виникає бажання вчитися, то це не заборонено. Багато дівчат навіть їдуть здобувати освіту за кордон. Наскільки це доцільно, це вже інше питання.

Адже після заміжжя працювати вони не можуть. Основний їх обов’язком стає турбота про чоловіка і дітей.

У кожній країні свої звичаї і традиції. Те, що на перший погляд нам може здатися абсолютно неприйнятним, в інших культурах і релігіях є нормою.

У будь-якому випадку, ніколи не можна судити по зовнішній оболонці, адже під чорними накидками можуть ховатися абсолютно щасливі жінки, яким інше життя доведеться не до смаку.

Джерело.

You cannot copy content of this page