fbpx
Суспільство
Експрезидент України Леонід Кучма припустив, чи реально було уникнути вторгнення росії в лютому, озвучивши свої варанти і назвавши фактори, які могли попередити напад рф: “Буча була б не лише у Бучі”

Експрезидент України Леонід Кучма припустив, чи реально було уникнути вторгнення росії в лютому, озвучивши свої варанти.

У великому інтерв’ю BBC другий президент України Леонід Кучма відповів, чи могла Україна уникнути війни з Росією. Експрезидент припустив, чи реально було уникнути вторгнення росії в лютому.

Кучма висловив думку, що повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року можна було уникнути, однак у довгостроковій перспективі Україна заплатила б ще більшу ціну.

Кучма назвав фактори, які могли попередити напад росії.

Він заявив, що напередодні повномасштабної війни її можна було б уникнути, пішовши на умови путінського ультиматуму. За його словами, тоді було б не вторгнення, а поступове підкорення України та її планова окупація.

– І Буча тоді була б у підсумку не лише у Бучі, а по всій країні, всюди, куди зайшов би російський окупант. Чи припустимо було б уникати вторгнення такою ціною? Відповідь, думаю, очевидна. Здається, Черчилль сказав після Мюнхену, що той, хто вибрав безчестя, щоб уникнути війни, отримає спочатку безчестя, а потім і війну. Краще, як на мене, не скажеш, – поділився думками другий президент України.

На думку Леоніда Кучми, унеможливити війну можна було, якби всі роки “від початку російської повзучої агресії готуватися до відсічі”. Він наголосив на необхідності розвитку та модернізації ЗСУ.

Кучма зазначив, що героїзм українських захисників можна було б підкріпити найновітнішими технологіями та найсучаснішими засобами захисту. Він переконаний, що наявність в України зброї, яка здатна вражати територію росії на стратегічну глибину, могла б стримати режим путіна.

Кучма переконаний, що країни Заходу та США також мають важелі вплину на путіна, які “варто було задіювати ще до початку вторгнення”. Кучма має на увазі превентивні санкції, на яких наполягала Україна.

– Я вважаю, що путін вдерся до нас, бо не вірив, що його за це хтось покарає. Не вірив у згуртованість Заходу навколо підтримки України, не вірив у західні санкції, які здатні вкрай негативно впливати на росію,
– сказав Кучма й додав, що загроза санкцій могла зупинити російського диктатора. – Сам я залишаюся вдома, в Україні, тому що іншої землі в нас немає, – підсумував Леонід Кучма.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page